Paged Design Week przyciągnął ponad 150 uczestników
Cztery dni wykładów, warsztatów i rozmów, czyli Paged Design Week, odbył się w dniach 6-9 listopada. Wydarzenie przyciągnęło ponad 150 architektów, projektantów wnętrz, studentów i miłośników dobrego wzornictwo.
Paged Design Week
Dyskusje i prelekcje były prowadzone przez specjalistów: Magdalenę Willmann, Marię Thiel-Roman, profesor Irmę Kozinę i Jakuba Szczęsnego. Uczestnicy mieli okazję do tworzenia moodboardów podczas warsztatów z Aleksandrą Ciesielską oraz do samodzielnej próby gięcia drewna podczas specjalnie zorganizowanego pokazu. Wydarzeniom towarzyszyły również wystawy plakatów autorstwa Michała Jońcy oraz ceramiki Uli Michalak.
Poruszane tematy obejmowały m.in. rolę sztuki w projektowaniu wnętrz, znaczenie tkanin jako istotnego, choć czasem niedostrzegalnego elementu dekoracyjnego, historię technologii gięcia drewna od połowy XIX wieku oraz wpływ pasji na proces projektowania.
Cieszę się, ze mogłam być częścią wydarzenia Paged Design Week. To było bardzo interesujące doświadczenie, które po raz kolejny pokazało jak płynnie sztuka łączy się z dobrym designem, a zainteresowanie branży świadczy o tym, że wciąż potrzeba wiedzy i dobrych przykładów jak kreować wnętrza poprzez wprowadzanie do nich sztuki.
Z kolei Maria Thiel-Roman rozmawiała z uczestnikami o dwóch dominujących trendach dla tkanin: grze faktur, splotów i odcieni w jednej gamie kolorystycznej oraz grze wzorów i kolorów tworzących nieograniczone możliwości, dla których granicą jest jedynie wyobraźnia projektanta – tak mówi o istocie wykorzystania tkanin w designie:
Tkanina dla wnętrza jest tym czym sukienka dla kobiety. Możemy jej użyć do każdej z ról: jako zasłonę, jako tapicerkę, jako obraz, poduszkę, obrus, narzutę itd., a jej umiejętne zastosowanie może wydobyć wszystkie atuty wnętrza.
Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący historii technologii i biznesu meblowego opartego na „gięcinie”. Tak komentuje wydarzenie profesor Irma Kozina, z Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, która prowadziła ten wykład:
Tegoroczny Paged Design Week okazał się atrakcyjną ofertą edukacyjną dla młodzieży w wieku szkolnym. O ile zazwyczaj imprezy organizowane w warszawskim showroomie gromadzą uczestników profesjonalnie zajmujących się meblarstwem, tym razem wśród publiczności znalazła się także młodzież ostatnich klas szkoły podstawowej, która z żywym zainteresowaniem słuchała wykładu o ikonicznych meblach giętych, a następnie poznawała technikę Thonetowską zademonstrowaną przez specjalistów z fabryki w Jasienicy. To wyjątkowo rzadka okazja umożliwiająca uczniom poznawanie branży meblarskiej zarówno od strony marketingowej, jak też produkcyjnej.
Paged Design Week odbył się w showroomie firmy Paged Meble na warszawskiej Pradze, a patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Elle Decoration oraz Architektura i Biznes.
- Więcej o:
MEBLE POLSKA 2025 – bezpłatna rejestracja tylko do 31 stycznia
Grupa Tubądzin wspiera WOŚP
Unikatowe, ręcznie zdobione urządzenia Stadler Form na aukcjach WOŚP
Sukces marki Decora na targach BAU
iRobot ponownie wspiera WOŚP - wyjątkowa Roomba z artystycznym wzorem dostępna na aukcji
Bang & Olufsen ogłasza przedłużenie terminu zgłoszeń do konkursu do 28 stycznia!
Ruszył nabór do Łódź Design Festival 2025!
Aukcje WOŚP 2025: generator pary pomalowany przez znaną artystkę