Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Patyna, Malwina Konopacka i Mamsam - kubki barowe w nowoczesnym wydaniu

Red.

Kultowe barowe kubki w estetyce new look, czyli Patyna, Malwina Konopacka i Mamsam łączą siły.

Moda na wzornictwo z czasów PRL trwa w najlepsze. Na targach staroci szukamy mebli i ceramiki z duszą. Do łask wracają fajansowe kubki barowe. Starym fotelom "po babci" dajemy drugie życie. Eksperymentujemy - figurki z Ćmielowa stoją obok nowoczesnych gadżetów a meble vintage tapicerujemy współczesnymi tkaninami.

Platforma Patyna - prawdziwa "kopalnia" dobrego wzornictwa, zaprezentowała niedawno swój autorski projekt, powstały we współpracy z Malwiną Konopacką i marką Mamsam. Kubki barowe zyskały stylową oprawę, nawiązującą do estetyki new-look.

Malwina Konopacka jest ilustratorką, graficzką i projektantką. Studiowała na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie oraz ilustrację na Universitat der Kunste w Berlinie. Jest dobrze znana miłośnikom ilustracji, ponieważ od lat współpracuje z wieloma magazynami i wydawnictwami. Jej prace były prezentowane na międzynarodowych wystawach promujących polski design, takich jak: "Stół Polski. La Tavola Polacca” w Mediolanie czy "What Goes Behind Contemporary Polish Ceramic Design” - wystawie organizowanej w ramach London Design Festival.

Marka Mamsam to kubki barowe, kojarzące się przede wszystkim z estetyki PRL.  Pierwsze wzory nawiązywały do grafiki użytkowej lat 70., ale szybko zaczęły się na nich pojawiać pracę współczesnych polskich grafików i projektantów. Kubki powstają w limitowanych seriach, nie przekraczających 100 sztuk.

Kubki Mamsam ozdobione przez Malwinę Konopacką dostępne będą w limitowanej edycji 50 sztuk. Można je kupić na platformie patyna.pl od 20 czerwca.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Patyna, Malwina Konopacka i Mamsam - kubki barowe w nowoczesnym wydaniu