Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pisanki z bibuły

AI

Pisanki to nieodłączny element tradycyjnych polskich obrzędów wielkanocnych. Chociaż najczęściej kojarzą się nam z kolorowaniem jajek farbami, istnieje wiele innych sposobów na ich ozdobienie. Jednym z nich jest technika robienia pisanki z bibuły.

Pisanki z bibuły
Pisanki z bibuły
Vika-Viktoria/Shutterstock

Pisanki wielkanocne z różnych kolorów bibuły

Pisanki z bibuły to proste w wykonaniu ozdoby, które cieszą oko swoją delikatnością i subtelną formą. Aby stworzyć taką pisankę, potrzebujemy jedynie bibuły w różnych kolorach, kleju, nożyczek i sznurka. Jako bazy możemy użyć prawdziwego, gotowanego jajka, ale zdecydowanie lepszym pomysłem będzie jajko styropianowe, dzięki któremu przygotujemy dekorację, którą wykorzystamy również w przyszłości.

Pisanki z bibuły
Pisanki z bibuły
Delaruk/Shutterstock

Dekoracje pisanek wielkanocnych

Z bibuły odcinamy plaster o szerokości takiej, jaką chcemy pokryć danym kolorem. Jajka styropianowe pokrywamy w całości takimi plastrami - przyklejane warstwowo kawałki bibuły powinny dokładnie przylegać do powierzchni i pokrywać całe jajko. Możemy wykonać dodatkowe dekoracje pisanki - kulki z papieru na powierzchni, kokardki, dodać brokat. Jeśli chcemy wykonać kwiatki, zwijamy bibułę, strzępimy nożyczkami jeden koniec, drugi związujemy sznurkiem i łączymy z innymi kwiatkami w bukiecik. Pisanki wielkanocne można umieścić centralnie w takim bukieciku.

Pisanki z bibuły
Pisanki z bibuły
Elena Mitusova/Shutterstock

Pisanki z bibuły to nie tylko wspaniała zabawa dla dzieci, ale także sposób na oryginalne i nietuzinkowe dekoracje wielkanocne. Ich delikatność i subtelną kolorystykę docenią osoby, które cenią sobie piękno i prostotę. Możemy stworzyć wiele różnych wzorów i kolorystyk, dzięki czemu każda pisanka będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Pisanki z bibuły
Pisanki z bibuły
Kinred/Shutterstock

Skomentuj:

Pisanki z bibuły