Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral - nowoczesne i kompleksowe rozwiązania architektoniczne

sponsorowany

Elegancki wygląd budynku doskonale podkreślają jednolite pokrycia dachowe i elewacyjne. Odpowiednio dobrana płytka, ułożona na dachu i elewacji prezentuje się wspaniale nie tylko na domach jednorodzinnych i w zabudowie szeregowej, ale także na obiektach użyteczności publicznej takich jak hotele czy szkoły. Znakomitą propozycją dla tego typu rozwiązań architektonicznych jest posiadająca świetne walory użytkowe, płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu marki Cedral, wcześniej dostępna pod nazwą Euronit. Wysoka jakość, interesujący design i perfekcyjne wykończenie sprawiają, iż ten nowoczesny produkt, trwały i odporny na warunki atmosferyczne, jest piękną i trwałą ozdobą budynków o różnym przeznaczeniu.

Płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral
Płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral
Cedral

Małoformatowa płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral to wyrób najwyższej jakości zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.  Materiał, z którego została wykonana, posiada wyjątkowe cechy użytkowe. Płytka zapewnia bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom - jest niepalna, bezpieczna dla środowiska, odporna na działanie promieni UV i  zmiennych czynników atmosferycznych, także mrozu oraz działanie szkodników. Charakteryzuje się dobrą zdolnością oddychania i izolacji, niewielkim ciężarem i długą żywotnością. Odznaczająca się trwałą kolorystyką, dostępna w bogatej gamie barw, formatów i powierzchni stanowi wspaniałą propozycję nawet dla bardzo wymagających obiektów.

Pokrycie dachu i elewacji małoformatowymi płytkami z włóknocementu jest atrakcyjnym rozwiązaniem architektonicznym. Podkreśla niepowtarzalny wygląd domu, przełamuje monotonię zabudowy, zwracając uwagę na monolityczny charakter bryły. To interesujący produkt dla ceniących niebanalne, nowoczesne projekty budowlane. Może być z powodzeniem stosowany także na budynkach zabytkowych, gdzie idealnie wpasowuje się w istniejącą architekturę.

Płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral
Płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral
Cedral

Indywidualny wybór  - modele płytek z włóknocementu Cedral

Bogactwo barw i form płytek z włóknocementu sprawia, że z łatwością można dobrać odpowiedni rodzaj, zgodny z gustami mieszkańców i koncepcją architektoniczną budynku. W ofercie Cedral znajduje się kilka atrakcyjnych modeli płytek, które można ułożyć w różne wzory i rodzaje krycia. Płytki włóknocementowe Cedral produkowane są w zakładach grupy Etex w Niemczech, Francji i Belgii.

Płytki dachowe produkowane w Niemczech, znane pod nazwą Struktonit, posiadają wyraźną strukturę powierzchni naturalnego łupka, która doskonale prezentuje się na tradycyjnych dachach. Wspaniale wyglądają również na budynkach nowoczesnych. Można jej użyć przy kilku rodzajach krycia. Występują w wielu kolorach, między innymi: grafitowym, czerwonym, brązowym, białym, kasztanowym i mokka. Płytki znane jako Euronit to płytki klasyczne, posiadające gładką powierzchnię. Nadają się do rozłożystych powierzchni lub krzywizn o małym promieniu, ukośnie przebiegających połaci i powierzchni pionowych, tworząc  zwartą strukturę na połaci dachu i elewacji, o barwie białej, czerwonej, brązowej lub grafitowej.

Seria płytek Alterna pochodzi z Belgii i wyróżnia się trwałością koloru. Jej jedwabisto-matowa powierzchnia jest odporna na działanie ekstremalnych czynników atmosferycznych. Ozdabia dachy i elewacje obiektów, które wymagają podkreślenia swego ekskluzywnego i reprezentacyjnego charakteru, takich jak hotele czy budynki administracyjne. Występuje w eleganckiej grafitowej barwie. Zwolennicy naturalnych wzorów wybiorą na pewno płytkę New Stonit, która wyraźną strukturą powierzchni nawiązuje do łupka kamiennego o nieco surowym wyglądzie. Jest idealna dla obiektów nowoczesnych,  tworzy praktyczne i trwałe pokrycia, znakomicie modelując bryły budynków. Jest niezwykle popularna we Francji, gdzie jest produkowana w zakładzie grupy Etex.

Dom z zacięciem
Dom z zacięciem
Cedral

Wszechstronne możliwości zastosowania

Płytki włóknocementowe Cedral znajdują zastosowanie na pokryciach dachowych i elewacyjnych obiektów nowoczesnych takich jak domy jednorodzinne czy w zabudowie szeregowej, budynków użyteczności publicznej oraz zabytkowych. Dzięki unikalnym zaletom i bogatej gamie barw stosuje się je również do wykańczania i ochrony fragmentów konstrukcji dachowej, na których nie można ułożyć dachówek. Płytki sprawdzają się doskonale na kominach, lukarnach, wieżach, szczytach i okapach dachów. Płytki z włóknocementu dobrze chronią powierzchnie, dzięki szerokiej ofercie kolorystycznej można je bez problemu dopasować do dachówek o różnych barwach, przez co dach odznacza się atrakcyjnym wyglądem. Umożliwiają także zastosowanie różnych rodzajów krycia np. niemieckiego, francuskiego czy prostopadłościennego, co pozwala na uzyskanie interesującego i niepowtarzalnego pokrycia budynku.

Płytki z włóknocementu Cedral znajdują zastosowanie na nowoczesnych oraz tradycyjnych dachach i elewacjach. Sprawiają, że pasują one do każdego otoczenia, stając się integralnym elementem krajobrazu. Posiadają bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe - są trwałe i odporne na działanie ekstremalnych czynników atmosferycznych. Pozwalają na nieograniczone możliwości kształtowania wyglądu budynków - mogą być układane tylko na dachach lub elewacjach, bądź położone na obu - tworzyć interesujące, spójne i estetyczne kompozycje. Wysoka jakość, różnorodne wzory krycia, a także szeroki wybór powierzchni i barw sprawiają, iż są znakomitą propozycją dla obiektów o różnych stylach architektonicznych.

Dlaczego warto wybrać Cedral?

Cedral jest marką grupy Etex, skierowaną do właścicieli domów i jest oddana swojej misji, którą jest budowanie pięknych domów na całym świecie, nieustanne ulepszanie dostępnych materiałów oraz wprowadzanie innowacyjnych produktów i rozwiązań. Materiały Cedral to deski elewacyjne oraz płaskie płytki dachowe i elewacyjne z włóknocementu. Trwałe, przyjazne środowisku i piękne materiały pozwalają na stworzenie ponadczasowych projektów domów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Płytka dachowa i elewacyjna z włóknocementu Cedral - nowoczesne i kompleksowe rozwiązania architektoniczne