Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polska książka wśród najlepiej zaprojektowanych publikacji na świecie

red.

Książka lubelskiego architekta Bolesława Stelmacha została nagrodzona w prestiżowym konkursie 50 Books | 50 Covers. Znalazła się wśród pięćdziesięciu najlepiej zaprojektowanych publikacji na świecie.

50 Books | 50 Covers to prestiżowy konkurs organizowany przez Amerykański Instytut Sztuki Graficznej (AIGA) już od 1923 roku. Nagradzane są w nim publikacje książkowe. Wśród tegorocznych nagrodzonych znalazła się polska pozycja. "Dziennik podróży” Bolesława Stelmacha wydany w 2016 roku przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, jest zapisem procesu powstawania Teatru w Budowie – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Projekt graficzny publikacji przygotowali Idalia Smyczyńska oraz Robert Zając. 

Przykład bezbłędnej pracy edytorskiej, zdjęcia umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, a oprawa introligatorska dopełnia książkę prostotą i siłą

– tak decyzję jury uzasadnia Jessica Helfand.

"Dziennik podróży" wypełniają doskonale dobrane zdjęcia autorstwa Marcina Czechowicza i Marcina Moszyńskiego. Książka została wydana na kilku rodzajach papieru, w tym na papierze pochodzącym z recyklingu, o charakterystycznej fakturze. Użyto także błyszczącego, powlekanego papieru, co dało ciekawy efekt. Okładka to nawiązanie do betonowego wzoru występującego na ścianach teatru.

To nie pierwsze wyróżnienie dla tej książki - publikacja została także nagrodzona wcześniej, podczas 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w ramach  „Edycji – Konkursu na książkę edytorsko doskonałą”.  

    Więcej o:

Skomentuj:

Polska książka wśród najlepiej zaprojektowanych publikacji na świecie