Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polska marka FROPT zmienia oblicze mebli IKEA

red.

Lubicie rozwiązania oferowane przez sieć IKEA, ale nie zawsze meble te wpisują się w waszą estetykę? Polska marka FROPT ma dla was rozwiązanie - spersonalizowane fronty szafek ze sklepów szwedzkiej sieci.

Szwedzka sztuka umiaru "lagom" oznacza „w sam raz”. Zarówno jeśli chodzi o jedzenie, ubieranie się, czy też urządzanie mieszkań. Idea ta połączona jest również z dobrze nam już znaną funkcjonalnością. Rozsądnym podejściem Szwedów do życia i wzornictwa zainspirowały się dwie założycielki marki FRØPT: Magda Milejska, projektantka i twórczyni studia Odwzorowanie oraz Kasia Kurowska-Loedl, PR manager, odpowiedzialna za komunikację marek.

Przeczytaj także: Zapomnij o hygge. Ten rok będzie należał do lagom. Tak przynajmniej chce IKEA

Typowa szafka z oryginalnym frontem

Spersonalizowane fronty dopasowane do systemów meblowych IKEA nie są konceptem nowym. Magda zetknęła się z firmami oferującymi takie rozwiązania podczas wizyty w Sztokholmie. Projektantka szybko doszła do wniosku, że skandynawskie spojrzenie na design idealnie sprawdzi się również w Polsce. W konsekwencji, w duecie ze swoją przyjaciółką Kasią, postanowiła wdrożyć pomysł modyfikowania mebli. Tak powstała marka FRØPT, która oferuje bardziej zróżnicowane fronty do szafek IKEA, „łączące ponadczasowe wzornictwo, wysoką jakość i rozsądną cenę”.

Fronty FRØPT wykonywane są przez rodzimych wytwórców. Bazą wszystkich modeli jest płyta MDF lakierowana dwoma warstwami lakieru w wykończeniu matowym. Przyjemna w dotyku faktura jest łatwa w pielęgnacji. Firma oferuje cztery modele: gładki front PURE, MODERN z dodatkowo wyfrezowanym uchwytem. BRUSH - front z frezowanymi pasami przypominającymi pociągnięcie pędzla oraz CLASSIC - autorska wariacja na temat klasycznych frontów wpisanych w żłobioną ramę. Fronty są kompatybilne z systemami meblowymi: METOD, BESTÅ i PAX, pozwalając tworzyć własne zestawy w kuchni, salonie, sypialni oraz, a po pewnej modyfikacji, również łazience.

Nieograniczone możliwości

Do kolekcji „Terra” marki FRØPT wybrano cztery nasycone i głębokie kolory: Terracotta - barwę wypalonej ziemi, Khaki - ziemistą zieleń, Sand - piaskowy beż oraz Greige - kamienną szarość. Uzupełnieniem propozycji jest front surowy MDF.
Wyselekcjonowane kolory kolekcji dobrze komponują się z miedzią, złotem, marmurem. Mogą stanowić uzupełnienie standardowej kolorystyki aksamitów, które święcą obecnie triumfy w architekturze wnętrz lub też stać się bazą dla coraz popularniejszych przedmiotów wykonanych z surowców mineralnych.

Przeczytaj także: Jak zmienić zwykły stolik z sieciówki w modny mebel?

Wszystkie modele FRØPT (poza MODERN) można uzupełnić dowolnie wybranymi przez siebie uchwytami lub zastosować otwieracz Push-Open, który pozwoli na zachowanie czystego i minimalistycznego stylu. Modele można dowolnie konfigurować z rekomendowanymi kolorami, a dodatkowo istnieje opcja zamówienia frontu w wybranym kolorze ze wzornika RAL i NCS.

Skomentuj:

Polska marka FROPT zmienia oblicze mebli IKEA