Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: domki - świeczniki od GDEL & Grin House Design

red.

Domki - świeczniki, czyli urok prostoty.

Proste, drewniane świeczniki w kształcie domków, pierwszy raz widzieliśmy na jednych z warszawskich targów designu. Stoisko GDEL & Grin House Design cieszyło się ogromnym powodzeniem.  Co ciekawe, od ponad 10 lat firma zajmuje się remontami i aranżacją wnętrz. Od dwóch lat zespół tworzy również industrialne meble ze zniszczonych elementów znalezionych w w starych kamienicach, magazynach, fabrykach, dworkach. Jak do tego wszystkiego mają się domki-świeczniki? Postanowiliśmy zadać kilka pytań Monice Pietras z GDEL & Grin House Design.

Porozmawiajmy o domkach - świecznika. Dlaczego wybraliście akurat ten motyw?

Zupełnie przez przypadek. Z jednej strony szukaliśmy możliwości, aby wykorzystać pozostałe po budowie drewno, z drugiej myśleliśmy o niewielkim produkcie, który byłby niewielki, poręczny i na tyle uniwersalny, że trafiłby w gusta wielu klientów. Domek- świecznik okazał się doskonałym rozwiązaniem.

Skąd pochodzi drewno, z którego powstają domki?

Zazwyczaj z placów budowy. Są to stemple i szalunki używane do wznoszenia domów. Ponieważ drugą - wiodącą działalnością naszej firmy jest aranżacja wnętrz i wykonywanie remontów, staramy się, aby półprodukty raz wykorzystane miały swój dalszy los i dajemy im tzw. drugie życie.

Jak wygląda produkcja domków?

Wszystkie przedmioty dostępne w naszym sklepie wykonujemy w naszej pracowni - oczywiście w Polsce. Czasem korzystamy z usług zaprzyjaźnionych fachowców, jednak domki wykonujemy sami. Odzyskane drewno jest cięte, szlifowane, wiercone są otwory pod świece a następnie dwukrotnie malowane i lakierowane. Mamy edycje zależne od pór roku, ale także i okazjonalne (święta wielkanocne, święta Bożego Narodzenia).

Skąd czerpiecie inspiracje?

Na pewno z nasze branży - domy, dekoracje, remonty. Właściwie wszystko, wokół czego kręci się nasze życie. Jesteśmy firmą rodzinną, więc często nawet w domu rozmawiamy o ciekawych rozwiązaniach, o możliwościach aranżacyjnych, o tym co owego na rynku. Efekt jest taki, że nasza 6-cio letnia córka Julia wykonuje z papieru modele 3D mieszkań.

Jak Wam się podobają domki-świeczniki?

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: domki - świeczniki od GDEL & Grin House Design