Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski Projekt: dzikie wazony Malwiny Konopackiej

Aleksandra Leśnik

Zobaczcie wazony, które przybliżą wasze wnętrza do natury. Seria JUNGLE Malwiny Konopackiej, to limitowana kolekcja wazonów inspirowanych dzikością tytułowej dżungli. Świetny polski projekt!

Malwina Konopacka to młoda ilustratorka, graficzka i projektantka. Ta zdolna artystka studiowała na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie oraz ilustrację na Universitat der Kunste w Berlinie. Malwina Konopacka jest dobrze znana miłośnikom ilustracji, ponieważ od lat współpracuje z wieloma magazynami i wydawnictwami.

Konopacka od niedawna projektuje także wazony. Jakiś czas temu zachwyciła nas kolekcją OKO a w sierpniu powróciła ze zdwojoną siłą z wazonami z serii JUNGLE. Nowe prace kontynuują główny koncept serii OKO. Obecny projekt także ma charakterystyczne wklęsłe elementy, które są elementem rozpoznawczym prac Konopackiej.

JUNGLE to limitowana seria ceramicznych, ręcznie malowanych wazonów. Kolekcja w całości została wykonana ręcznie. Obejmuje 20 pojedynczych wzorów w kolorze zieleni oraz 10 egzemplarzy ze złotymi akcentami. Projektantka lubi zabawę konwencjami. Forma wazonów przywodzi na myśl klasyczną angielską porcelanę. Tradycyjny design jest zrównoważony przez uproszczone, nowoczesne ilustracje. Artystka inspiruje się twórcami tzw. sztuki naiwnej. Dwa wazony z serii JUNGLE odwołują się bezpośrednio do obrazów Henriego Rousseau.

Malwina Konopacka jest powszechnie uznaną ilustratorką i projektantką. Jej prace były prezentowane na międzynarodowych wystawach promujących polski design, takich jak: "Stół Polski. La Tavola Polacca” w Mediolanie czy "What Goes Behind Contemporary Polish Ceramic Design” - wystawie organizowanej w ramach London Design Festival.

Zapamiętajcie to nazwisko. O Malwinie Konopackiej z pewnością usłyszycie jeszcze nie raz.

Skomentuj:

Polski Projekt: dzikie wazony Malwiny Konopackiej