Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: Nocne Dobra - oryginalna pościel

red.

Nocne Dobra, czyli ciekawe pościele od trzech przyjaciółek.

Pościele marki Nocne Dobra, zobaczyliśmy pierwszy raz na odbywających się niedawno w Warszawie Targach Rzeczy Ładnych (tu zobaczycie 20 przedmiotów, które przykuły naszą uwagę>>). Na stoisku marki stało olbrzymie, dwuosobowe łóżko a na nim pościel, poduchy i pledy. Miękkie tkaniny i niebanalne wzory przyciągały uwagę. Uznaliśmy, że Nocne Dobra zostaną kolejnym bohaterem naszego cyklu "Polski projekt".

Markę stworzyły trzy przyjaciółki - Sylwia, Joanna i Asia. Znają się od ponad 10 lat, jeszcze z czasów studenckich. Dwie z nich to młode mamy, którym macierzyństwo nie przeszkodziło w dążeniu do realizacji własnych marzeń i rozwijania pasji. Jak wyglądały początki marki? Jak wygląda praca nad nowymi kolekcjami? Skąd czerpią inspiracje? Dziewczyny odpowiedziały na kilka pytań.

Skąd pomysł na Nocne Dobra?

Pomysł na wspólną firmę rodził się w nas przez dłuższy czas, a największą inspirację czerpałyśmy podczas urządzania własnych mieszkań, gdy szukałyśmy nowych pomysłów na urządzenie sypialni. Każda z nas ceni sobie piękne wnętrza i interesuje się architekturą wnętrz.

Brakowało nam prostych tekstyliów, pościeli, narzut - wszystkie, dostępne na rynku wydawały nam się zbyt powszechne, a wzór zbyt krzykliwy. Szukałyśmy czegoś prostego, a zarazem dodającego szyku i dopełniającego dekorację sypialni i tak rozpoczęły się nasze poszukiwania nowych wzorów, materiałów, a potem możliwości uszycia z nich pościeli, poszewek, narzut, a nawet piżam.

Dobry pomysł to podstawa, ale co dalej?

Każdy produkt testowałyśmy w naszych domach, aż znalazłyśmy materiały odpowiadające naszym potrzebom. Przez blisko 2 lata rozwijały się pomysły, aż zaczęłyśmy realizować marzenie o własnej marce.

Mamy różne doświadczenia zawodowe, dzięki czemu uzupełniamy się nawzajem. Tak podzieliłyśmy obowiązki między sobą, aby funkcja każdej z nas jak najlepiej służyła rozwojowi wspólnego biznesu. Ja (Sylwia) prowadzę własną działalność gospodarczą - klimatyczną knajpkę w centrum Warszawy. Joanna jest product managerem w branży kosmetycznej, Asia pracuje w marketingu w dużej firmie. Dzięki ogromnemu zapałowi codzienna praca nie przeszkadza nam jednak w dążeniu do rozwoju wspólnej firmy i z powodzeniem godzimy codzienne obowiązki z nowym wyzwaniem.  Dzięki największej dyspozycyjności z naszej trójki ja zajmuję się przede wszystkim produkcją, Joanna częściowo odpowiada za marketing, targi oraz business development, a Asia za finanse oraz promocję marki na platformach sprzedażowych.

Jak wygląda wasza codzienna praca?

Spotykamy się bardzo często i wspólnie omawiamy plan działań na najbliższe dni i tygodnie. Na co dzień jesteśmy oczywiście również w stałym kontakcie telefonicznym i e-mailowym. Docelowo marzy nam się pełne oddanie już tylko wspólnej firmie.

Małymi kroczkami dążymy do stworzenia prężnie działającej marki, oferującej produkty, które będą odpowiadały na potrzeby naszych klientów. Mamy w sobie całą masę pomysłów i poukładany plan działań, który konsekwentnie realizujemy, wierząc, że już niedługo nasza marka będzie rozpoznawalna i ceniona na szeroką skalę.

Trzymamy kciuki!

Jak podobają Wam się pościele marki Nocne Dobra? Naszym zdaniem są świetne!

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: Nocne Dobra - oryginalna pościel