Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: nowe dmuchane meble studia MALAFOR

red.

Dmuchane meble studia MALAFOR w nowej odsłonie

MALAFOR to studio i marka stworzona przez duet projektantów z Gdańska - Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Ich dmuchane meble zdobyły wiele międzynarodowych nagród. W 2012 roku projektanci otrzymali również Red Dot Design Award, najważniejszą nagrodę w świecie designu, za projekt "Blow Sofa" - sofy zrobionej z nadmuchiwanych, papierowych worków z recyklingu.

Najnowsza kolekcja AIR to udoskonalona kontynuacja mebli dmuchanych MALAFORa. Tym razem poduchy dmuchane leżą na stelażach z drewna dębowego. Stelaże mają prostą, wręcz ascetyczną formę podporządkowaną konstrukcji i funkcji. Poduchy dmuchane ukryte są w różnokolorowych pokrowcach - od stonowanych szarości do ostrzejszej żółci czy pomarańczu - szytych z bardzo trwałego materiału, odpornego na przebicia, łatwego w
pielęgnacji i trudnopalnego.

Kolekcja AIR składa się z fotela i stołków w trzech odsłonach: VERTICAL, ZIP oraz BACK. Fotel z najnowszej kolekcji to znana już wcześniej forma fotela na stelażu z rurek, tym razem malowanych na kolor nikiel-mat, z pokrowcami wykonanymi w nowej tkaninie oraz z podłokietnikami z drewna dębowego.

Charakterystyczną cechą kolekcji jest sposób szycia poduch, z kolorowymi szwami i obszyciami na wierzchu, kieszeniami i przeszyciami wzmocnień siedzisk i oparcia.

Kolekcja zostanie pokazana w trakcie Tygodnia Designu w Mediolanie (od 14 do 19 kwietnia) na Ventura Lambrate.

Skomentuj:

Polski projekt: nowe dmuchane meble studia MALAFOR