Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: Nuki - wyjątkowe meble i akcesoria dla dzieci

red.

Zaczęli od pościeli dla dzieci, później rozszerzyli działalność na meble ze sklejki własnego autorstwa. Nuki to nowa polska marka, która stawia na dobry design.

Nuki to rodzinna firma zajmująca się produkcją mebli i akcesoriów dla dzieci. Wyróżnia ją ciekawe wzornictwo i perfekcyjne wykonanie. Nuki specjalizuje się w meblach dla dzieci z polskiej sklejki oraz tekstyliach dziecięcych. 

Założycielką marki jest Marta Urbańska. Wszystko zaczęło się pięć lat temu.

Zanim zaszłam w pierwszą ciąże i porzuciłam pracę w koncernie, próbowałam stworzyć markę meblarską opartą na re-designie. Los napisał jednak nieco inny scenariusz. Po urodzeniu Borysa wiedziałam, że moim przeznaczeniem jest branża dziecięca. Wraz ze wspólniczką stworzyłam markę, e-sklep z bawełnianymi tkaninami sprowadzanymi ze Kalifornii. W międzyczasie na świecie pojawił się drugi syn. Już wtedy zaczęłam szycie pościeli i innych akcesoriów dla niemowlaków. Same tkaniny jednak nie wystarczyły. Wiedziałam, że chcę stworzyć markę produktową wyróżniająca się prostą formą i ponadczasowym designem-

- relacjonuje założycielka marki Nuki, która sama zaczęła projektować meble dla dzieci i pościele. Również mąż Marty porzucił pracę na etacie, by małżonkowie mogli razem rozwijać firmę Od początku wiedzieli, że chcą tworzyć rzeczy dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne. Najpierw powstała kołyska, a za nią podążyły kolejne. Wszystkie meble są produkowane przez wielkopolskich rzemieślników, ręcznie szlifowane i lakierowane bezpiecznym dla dzieci lakierami. W skład kolekcji wchodzą już kołyska, łóżeczka i łóżka, półka oraz stolik, które wyróżniają się prostą, ponadczasową formą. Wszystkie wykonane są ze sklejki.

Sklejka pokochaliśmy bardzo dawno temu, odwiedzając Amsterdam. Dostrzegliśmy jaki potencjał niesie ten wytrzymały materiał, który powstaje z plastrów surowego drewna. [...] Obecnie testujemy eko surowiec, jakim jest sklejka topolowa, produkowana we Włoszech i klejona ekologicznymi klejami-

- mówi Marta. Okazuje się, że sklejka jest nie tylko wyjątkowo wytrzymała, ale także można z niej uzyskać wyszukane formy.

Więcej na: nuki.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: Nuki - wyjątkowe meble i akcesoria dla dzieci