Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: Papersculpture - papierowe rzeźby

red.

Papierowe rzeźby od sióstr bliźniaczek, czyli Papersculpture. Poznajcie kolejny dobry polski projekt!

W naszym cyklu "Polski projekt" pokazujemy Wam ciekawe, dobrze zaprojektowane a przede wszystkim oryginalne przedmioty od polskich twórców. Dziś przyszła kolej na Papersculpture - niesamowite papierowe rzeźby od Pauliny i Mai, sióstr bliźniaczek. Oto, co nam napisały o swoich projektach:

"Jesteśmy zgranym duetem sióstr bliźniaczek, w których potrzeba tworzenia designu dojrzewała od dłuższego czasu. Nasze przebiegające dwutorowo artystyczne drogi połączyły się, a więź między nami oraz mobilizacja twórcza pozwoliły na pracę zespołową. Okazało się, że mamy podobne spojrzenie na sztukę nowoczesną oraz potrzebę kreacji. Pierwszy kontakt z modelami wykonanymi z papieru miałyśmy podczas nauki w Akademii Sztuk Pięknych. Warsztat techniczny, zaszczepienie idei, jak i pasja do tworzenia, zaowocowały powstaniem wspólnego przedsięwzięcia pod nazwą Papersculpture. Rzeźba zaczęła funkcjonować jako najbliższy nam rodzaj sztuki, umożliwiając połączenie procesu twórczego z dobrą zabawą. Etap tworzenia rzeźby pozwala nam na wydobycie z siebie wizji, natomiast proces oklejania papierem wraz z malowaniem jest spontanicznym żonglowaniem naszymi umiejętnościami. Okazało się, że to połączenie daje efekt wpisujący się w aranżacje minimalistycznych wnętrz.

Pracę rozpoczynamy od precyzyjnego projektowania i wykonania modelu, przechodząc do modelowania gipsowej formy. Po wykonaniu bazy, oklejamy rzeźbę papierem z recyclingu. Papier jest materiałem niezwykle plastycznym. Pozwala na wiele, wymagając jednocześnie dużej precyzji. Etapem końcowym jest ręczne malowanie każdego modelu. Wykonanie przez nas jednej rzeźby trwa trzy tygodnie. Kreując powierzchnię pędzlem, nie odwzorowujemy kolorów i wzorów! Pozwala nam tozachować niepowtarzalność każdej z rzeźb.

Pierwszym naszym wspólnym pomysłem na projekt rzeźby była lalka. Bazując na wspólnym dzieciństwie przefiltrowałyśmy wizerunek typowej lalki, przez dojrzałe, nieco psychodeliczne spojrzenie. Krowa i byk natomiast, nawiązują bezpośrednio do naszych dziecięcych zabaw oraz sympatii do natury. Nie bez znaczenia była również fascynacja dzikim zwierzęcym instynktem, którą udało się nam okiełznać z przymrużeniem oka. Różnorodność naszych zainteresowań, jak i doświadczeń przyczynia się do tego, że tematyka naszych prac pozostaje otwarta, a cechami wspólnymi pozostają: oryginalny koncept i zabawa formą.

Głównym założeniem Papersculpture jest zabawa inspiracjami z życia codziennego,
proces tworzenia, który w efekcie końcowym pozwala na kreowanie niepowtarzalnego
charakteru współczesnych wnętrz poprzez papierową rzeźbę".

Jak Wam się podobają papierowe rzeźby Papersculpture? Naszym zdaniem są wyjątkowe!

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: Papersculpture - papierowe rzeźby