Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: stoliki Pelagie

red.

Nowość Comforty - stoliki inspirowane surowym pięknem wysp Pelagie.

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam Pelagie - najnowszą kolekcję stolików Comforty, zaprojektowaną przez Dorotę Koziarę. Premiera kolekcji odbyła się na tegorocznym Salone Internazionale Del Mobile w Mediolanie.

Inspiracją do stworzenia tych wyjątkowo oryginalnych mebli, były wspomnienia z archipelagu wysp, położonych na Morzu Śródziemnym, pomiędzy Europą a Afryką. Od wieków wyspy, leżące pomiędzy dwoma tak różnymi kontynentami, były miejscem spotkań wędrowców. Tu łączą się także prądy Oceanu Atlantyckiego z ciepłymi wodami Morza Śródziemnego.

Surowe piękno natury wysp Pelagie było dla mnie inspiracją do wyboru kontrastujących ze sobą materiałów i faktur - ciepłych i chłodnych. Ciepło drewna, z którego stworzone są nóżki oraz blaty łączy się z chłodną elegancją lakierowanego szkła i MDF w tej samej tonacji kolorystycznej. Całość dopełnia szlachetny włoski marmur Carrara, Marquinai Palisandro.

- powiedziała projektantka.

Dzięki różnym wysokościom nóżek oraz formatom blatów, kolekcja stolików Pelagie, pozwala  na sytuowanie ich w grupach, inspirując do tworzenia kompozycji o zróżnicowanej barwie, kształcie i fakturze. Pelagie to także inspiracja kolorami Morza Śródziemnego i krajobrazem tych najbardziej wysuniętych na południe sycylijskich wysp. Szmaragdy, kwarc, złoto, biel, szarości i czernie kamienia powulkanicznego, znalazły swoje odzwierciedlenie w kolorystyce blatów tej kolekcji.

Funkcjonalnym atutem Pelagie jest możliwość łączenia dominującego stolika, o największej średnicy, z bardziej mobilnymi, mniejszymi stolikami, które w razie potrzeby można rozstawić wokół rozległej sofy i innych mebli tworzących strefę wypoczynku.

Uzupełnieniem kolekcji są stoliczki pomocnicze (dostępne tylko w fornirze), o nieco odmiennym kącie nachylenia nóżek.

Jak Wam się podobają te stoliki? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Skomentuj:

Polski projekt: stoliki Pelagie