Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na zaaranżowanie garażu

Redakcja Pressland

Garaż. To pomieszczenie zawsze traktowane było jako te, w którym znajdował się samochód i wiele rzeczy, niechlujnie ułożonych. Narzędzia, stare meble, kosiarka, a także wiele zbędnych i niepotrzebnych rzeczy. Aktualnie, przykłada się uwagę do tego, by garaż był przestronniejszy i dzięki temu dobrze się prezentował. Zaaranżować garaż można na wiele sposobów, w zależności od tego, jak dużą przestrzeń mamy do zagospodarowania.

Pomysły na zaaranżowanie garażu
Pomysły na zaaranżowanie garażu
Fot. Shutterstock

Praktyczne stylizacje

Garaż to miejsce jakie ma być praktyczne. Aczkolwiek, równie ważne jest to, aby w garażu można było pochwalić się estetyczną stylizacją. Jeśli wszystko będzie właściwie uporządkowane to można później łatwiej znaleźć to, co jest potrzebne w domowym warsztacie lub podczas prac na ogródku. Poza przechowywaniem sprzętu sportowego, turystycznego i ogrodniczego może okazać się, że garaż doskonale nadaje się do aranżacji dopasowanej do potrzeb domowników. Należy jedynie sugerować się wielkością garażu. Każdy metraż powinien być zaprojektowany funkcjonalnie. Stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć minimalnie 2,3 x 5 metra. Jest to przestrzeń, na jaką swobodnie można wjechać samochodem i z niego wysiąść. Dlatego, uniwersalny garaż powinien mieć 2,7 metra szerokości i 5,5 metra długości. Bardzo często wyposażeniem garażu są nieużywane meble. Prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest natomiast zastosowanie regałów. Warto wybierać regały wykonane z metalu, odporne na warunki atmosferyczne.
Bardzo dobrze sprawdzają się też meble magazynowe, zrobione z ocynkowanej stali.
Całość należy rozplanować w taki sposób, by można jeszcze było umieścić w garażu rowery oraz różne narzędzia, a także zapasowe opony.

Warto wiedzieć, że na funkcjonalność garażu wpływa także rodzaj bramy, jej wielkość
i sposób otwierania. Dlatego dobrze należy przemyśleć to, na jaką bramę chcemy się zdecydować.

Sprytne rozwiązania

W projektowaniu przestrzeni garażowej bardzo dużą rolę odgrywa przemyślenie poszczególnych strategii co do użytkowania garażu. W garażu można wykorzystać nie tylko przestrzeń podłogi, ale również sufit i ściany. Na ścianach można zawiesić narzędzia ogrodnicze, samochodowe oraz rowery. Pod sufitem można podwiesić duże i płaskie przedmioty, takie jak deska surfingowa oraz bagażnik samochodowy. Żeby nie uszkodzić samochodu podczas ściągania lub zakładania tych rzeczy warto zachować odpowiednią odległość pomiędzy wieszanym sprzętem a samochodem. W wypadku roweru będzie to 90 centymetrów. Wszystkie przedmioty, jakie wieszane są na ścianie powinny też być stabilnie przymocowane. Zaczepy i haki powinno dobierać się do konkretnych sprzętów. Na ścianach przy których jest więcej miejsca można zamontować metalowe półki lub ustawić regały gospodarcze z regulowanym rozstawem. Wyraźnie podniesie to poziom funkcjonalności garażu. Na dodatek, takie metalowe elementy są trwałe, mają dużą nośność oraz łatwo je wyczyścić. Pod półkami można też ustawić pojemniki i kontenery na półkach. Jest to świetny sposób na przechowywanie drobnych i ciężkich narzędzi. Kiedy dysponujemy większą powierzchnią to możemy zdecydować się na metalowy słup ze wspornikami do jakiego przymocuje się haki do zawieszania różnorodnych sprzętów. Jeśli garaż jest większy to można ustawić stół warsztatowy. Jest to idealne miejsce do majsterkowania. Można na nim umieścić wiele narzędzi, takich jak imadło, szlifierkę lub lutownicę.

 

Pomysły na zaaranżowanie garażu
Pomysły na zaaranżowanie garażu
Fot. Shutterstock

Kiedy wszystko zostanie rozplanowane to pozostanie do ustalenia jeszcze jedna kwestia. Będzie to oświetlenie, które w garażu odgrywa dużą rolę. Przede wszystkim, należy doświetlić miejsca, w jakich będzie się pracować. Poza lampą zamontowaną na suficie można zdecydować się na lampy naścienne. Kinkiety można rozmieścić na całej długości garażu. Można też zdecydować się na halogeny, świetlówki, czy lampy nastropowe z kloszem
w obudowie z siatki. Światło garażowe musi być mocne, dlatego warto zdecydować się na żarówki energooszczędne. Warto dobrze przemyśleć, jak ma prezentować się garaż, aby był maksymalnie praktycznie zaaranżowaną przestrzenią.

Skomentuj:

Pomysły na zaaranżowanie garażu