Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porcelanowe Małpie Szachy z Ćmielowa

red.

W Fabryce Porcelany AŚ Ćmielów powstały wyjątkowe porcelanowe Szachy o małpich mordkach. Zaprojektował je Adam Spała - właściciel ćmielowskiej fabryki.

Przedstawiamy kolejny, ciekawy projekt z Fabryki Porcelany AŚ Ćmielów - porcelanowe Małpie Szachy. Oryginalny zestaw składa się z 32 porcelanowych figur: 16 białych i 16 czarnych. Każda z nich została wykonana ręcznie z najwyższej jakości porcelany, a następnie była dekorowana 24-katatowym płynnym złotem. Figury są matowe. Każda z nich posiada swój unikatowy indywidualny numer wyrobu, co potwierdzają certyfikaty autentyczności. Obecnie trwają jeszcze prace nad drewnianą skrzynią na porcelanowe figurki. Co ciekawe autorem kompletu jest właściciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

Adam Spała stoi na czele fabryki już od 12 lat. Urodził się w 1956 roku i jak można przeczytać na stronie zakładów, to "samorodny talent, od wielu lat projektujący i tworzący porcelanowe dzieła". Jest inicjatorem i założycielem pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany.

Trzeba przyznać, że ten zestaw bardzo zapada w pamięć. A jego cena? Cały zestaw kosztuje dokładnie 4999 zł. Niedługo będzie dostępny także w sprzedaży zestaw figurek w drewnianej skrzyni z polami szachowymi, który będzie kosztował 5999 zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Porcelanowe Małpie Szachy z Ćmielowa