Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porządek idealny: kuchnia i łazienka

Cztery Kąty 9/2021

Jesteśmy właścicielami mieszkania w bloku z lat 50. Bardzo prosilibyśmy o pomoc w aranżacji dwóch pomieszczeń. Zależy nam na jak najlepszym zagospodarowaniu łazienki bez wanny, ale z prysznicem. W łazience musi się też zmieścić pralka i suszarka do ubrań. Z kolei w kuchni chcemy mieć wiele szafek do przechowywania oraz jadalnię. Natalia i Adam, Serock

Pierwotny plan mieszkania
Pierwotny plan mieszkania
Cztery Kąty 9/2021

ROZWIĄZANIE I: wersja Łukasza Grabowskiego

Podążając za oczekiwaniami czytelników, proponuję układ łączący wszystkie priorytety w spójną, ergonomiczną całość. W łazience pralka i suszarka znalazły swoje miejsce w powiększonej szafie gospodarczej. Wokół i nad płytkim stelażem zaplanowane zostały szafki. Cała przestrzeń (nawet ta tuż obok miski WC) stanowi miejsce do magazynowania. Prysznic to mini spa z podgrzewanym matą grzewczą siedziskiem stanowiącym wygodną bazę do codziennych pielęgnacji. Dostęp światła dziennego bardzo poprawia nastrój w łazience – tu okno zostanie pokryte folią imitującą piaskowane szkło, aby zapewnić prywatność. Brodzik zlicowany z podłogą, za baterią podświetlane wnęki na kosmetyki. Pod ręka znajduję się również grzejnik (uwaga – nie model elektryczny – zabrania się takiego rozwiązania tuż przy strefie mokrej). Kuchnia to ponad 4 m b. blatu, w który wkomponowany jest zlew i płyta. Dolne szafki pomieszczą prawie 3 m3 produktów, nie wliczając zamrażarki i zmywarki. Zabudowa wisząca to drugie tyle przestrzeni do magazynowania. Tuż nad blatem płytkie szafki, ale nad głową mamy głęboką zabudowę. Przed kuchnią znajduje się pełnowartościowa jadalnia z rozkładanym stołem; wnęka w ścianie została zaadaptowana na kredens, od kuchni jadalnię oddzielają ażurowe panele. Podwieszony podświetlony krawędziowo sufit umożliwia prowadzenie wentylacji do okapu i dodaje wnętrzu elegancji.

Łukasz Grabowski  Architekt   Gabinet Wnętrz   509 170 926   on@gabinetwnetrz.pl

ROZWIĄZANIE I: wersja Łukasza Grabowskiego
ROZWIĄZANIE I: wersja Łukasza Grabowskiego
Cztery Kąty 9/2021

ROZWIĄZANIE II: wersja Dominika Dudka

Zgodnie z prośbą czytelników zajęliśmy się aranżacją jedynie kuchni i łazienki. Zrezygnowaliśmy z drzwi do kuchni, aby otworzyć ją choć trochę na pozostałą część mieszkania. Po lewej stronie w zabudowie umieściliśmy lodówkę, za nią piekarnik oraz dalszy ciąg szafek/słupków. Ostatnia część tej zabudowy nad blatem zamykana jest żaluzją. Dalej w dolnej zabudowie mieści się duża zmywarka, a za nią zlew kuchenny. Nad tą częścią zabudowy zaplanowaliśmy szafki wiszące. Po prawej stronie między oknami znajduje się płyta, a nad nią okap. Przy ścianie z pionami umieściliśmy stół z możliwością rozłożenia, we wnęce dodatkowo wysoką szafę. Z kolei w łazience (na lewo od wejścia) umieściliśmy pralkę, a nad nią suszarkę – całość w wysokiej zabudowie, w której zaplanowaliśmy także szafkę na ręczniki i kosmetyki. Dalej znajduje się duża umywalka nablatowa z szafką oraz miska WC, a nad nią szafka wisząca. Na końcu pomieszczenia zaprojektowaliśmy duży, wygodny prysznic z niskim brodzikiem (lub, jeśli będzie to możliwe technicznie, na poziomie podłogi).

PRACOWNIA AUTORSKA DOMINIK DUDEK    biuro@ddproject.pl    tel. 603 915 153

ROZWIĄZANIE II: wersja Dominika Dudka
ROZWIĄZANIE II: wersja Dominika Dudka
Cztery Kąty 9/2021
    Więcej o:

Skomentuj:

Porządek idealny: kuchnia i łazienka