Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pożyczka na remont mieszkania - jak wybrać najkorzystniejszą dla siebie?

AZ/materiał reklamowy

Wyremontowanie mieszkania deweloperskiego, chęć odświeżenia wnętrz lub podniesienie standardu mieszkania, na przykład przed jego sprzedażą to jedne z większych wydatków, z którymi muszą liczyć się właściciele własnych czterech ścian. Czasami potrzeby są na tyle duże, że posiadane oszczędności mogą nie wystarczyć w pokryciu wszystkich kosztów remontu.

Pożyczka na remont mieszkania - jak wybrać najkorzystniejszą dla siebie?
Pożyczka na remont mieszkania - jak wybrać najkorzystniejszą dla siebie?
loanscouter.com

Sporą popularnością wśród osób, które poszukują szybkiego zastrzyku gotówki, w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, są pożyczki online. Ich charakterystyczną cechą jest łatwa dostępność oraz szybkie podjęcie decyzji pożyczkowej przy minimum formalności. Przykładowe pożyczki online, za pomocą których można sfinansować remont mieszkania, można znaleźć na stronie loanscouter.com. Ponadto warto przeprowadzić własne analizy, aby spośród dostępnych opcji wybrać te, które są najkorzystniejsze.

1.  Weź pod uwagę wszystkie koszty

Nie jest łatwo zaplanować całkowity koszt remontu jeszcze przed rozpoczęciem prac, można jednak przygotować ogólny kosztorys, wliczając w niego materiały, robociznę i dodając kilka procent nadwyżki na niespodziewane wydatki. Praktyka pokazuje, że znacznie łatwiej jest przekroczyć zaplanowany budżet niż się go trzymać. Na koniec warto porównać posiadane środki z tymi, jakie prawdopodobnie będą potrzebne na remont. Brakującą kwotę może pokryć pożyczka bankowa lub pożyczka online. Jest to także dobry moment na poszukiwanie oszczędności, na przykład poprzez projekty DIY lub zakup innego wyposażenia.

2.  Wybierz pożyczkę online lub pożyczkę w banku

Po obliczeniu kwoty pożyczki można przejść do analizy ofert bankowych lub tych, które przygotowały firmy online. Każda z nich ma swoje zalety i wady, które warto zrozumieć przed podpisaniem umowy pożyczkowej.

  •  pożyczka w banku - niektóre banki oferują pożyczki przez Internet, jednak jeśli kwota jest wyższa lub istnieją pewne zastrzeżenia co do pożyczkobiorcy, może być wymagana osobista wizyta w placówce. Pożyczki w banku, szczególnie na większe kwoty, są przyznawane po weryfikacji dokumentów, historii kredytowej lub zaświadczenia o zarobkach. Jest to opcja dla osób, które poszukują wyższej pożyczki i nie przeszkadzają im dodatkowe formalności i dłuższy czas rozpatrywania wniosku.
  • pożyczka online - jeśli koszty remontu planowane są na kilka, kilkanaście tysięcy złotych, a pożyczkobiorca nie jest pewny swojej sytuacji kredytowej i dodatkowo chce uzyskać środki jak najszybciej, najlepszym rozwiązaniem może być wybór pożyczki online. Ich cechą szczególną jest maksymalne skrócenie formalności i możliwość uzyskania pieniędzy tego samego dnia.

3.  Sprawdź RRSO

Wskaźnik RRSO pozwala błyskawicznie określić opłacalność danej pożyczki. Mówi on konsumentowi o wiele więcej niż standardowe oprocentowanie pożyczki. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania zawiera w sobie wszystkie informacje na temat dodatkowych opłat, prowizji i wszelkich kosztów, z jakimi musi liczyć się pożyczkobiorca. Wpływa to na wysokość comiesięcznej raty. Dużą rolę w wysokości raty pożyczki odgrywa samo oprocentowanie. Warto pamiętać o trendzie zwyżkowym stóp procentowych.

Pożyczki bankowe mają najczęściej korzystniejsze RRSO niż pożyczki online. W przypadku tych drugich nie brakuje promocji dla nowych użytkowników, w ramach których, pod warunkiem terminowej spłaty, można uzyskać bardzo niskie RRSO. Wszystkie informacje na temat ewentualnych obniżek kosztów zawsze znajdują się w umowie pożyczki.

4.  Poznaj swoje możliwości spłaty

Ostatnim, ważnym punktem, jest dopasowanie warunków pożyczki - czasu spłaty, wysokości rat itp. do swoich możliwości. Warto upewnić się, że istnieje realna możliwość spłaty pożyczki w określonym czasie, aby uniknąć dodatkowych opłat i prowizji za nieterminową spłatę, które zawsze są bardzo wysokie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pożyczka na remont mieszkania - jak wybrać najkorzystniejszą dla siebie?