Pracownia i showroom w jednym
Ta przestrzeń pierwotnie miała służyć celom mieszkalnym, ostatecznie została jednak zaaranżowana na potrzeby pracowni i showroomu. Na 130 metrach kwadratowych architektka Hanna Pietras połączyła styl kamieniczny z nowoczesnym. Kompromis pomiędzy klasyką a innowacją podkreśliła za pomocą opraw oświetleniowych polskiej marki AQForm.
Biało-zielona kompozycja we wnętrzu
W aranżacji prym wiedzie odcień głębokiej zieleni, która stanowi ukłon w stronę historycznego charakteru budynku, a także jest wynikiem chęci uzyskania ponadczasowej elegancji. Naturalny kolor został zestawiony z klasyczną bielą, która rozjaśnia wnętrza i czyni je bardziej przestronnymi optycznie. Elementem wprowadzającym nieco przytulności do aranżacji jest kamień naturalny w beżowym odcieniu, który pojawił się w kuchni w postaci blatów roboczych.
Piękno naturalnego koloru na ścianach potęgują natomiast zdobienia, dzięki którym wnętrze nabiera nowego charakteru. Jak podkreśla architektka Hanna Pietras, ściany są idealnym płótnem, na którym warto stworzyć aranżacyjne dzieło sztuki w myśl hasła: less is more. Zielonym akcentem jest również roślinność, która ożywia otwartą i niezwykle funkcjonalną kuchnię. Architektce pomogli w tym specjaliści z firmy VERTIFORMA.
Przestrzeń biurowa i funkcjonalna kuchnia
W biurach z reguły ciężko o pomieszczenia, które mogłyby się równać z kuchniami o domowym charakterze. W przypadku projektu Hanny Pietras jest inaczej - mamy tu do czynienia z doskonale wyposażoną kuchnią, która pozwala na przygotowanie pełnych posiłków. Ważnym elementem tej przestrzeni jest wyspa kuchenna, która często przeobraża się w przestrzeń do pracy.
Kluczową kwestią był również wybór światła – architektka zdecydowała się na światło białe o temperaturze barwowej 4000 K. Dzięki temu oświetlenie nie przekłamuje kolorów, a dodatkowo jest naturalne i rozproszone. Funkcjonalne rozświetlenie można znaleźć również w kuchennej części roboczej – tutaj w postaci opraw natynkowych TUBA polskiej marki AQForm, które dają mocne światło punktowe, ułatwiające pracę.
Architektka przy wyborze oświetlenia kierowała się przede wszystkim funkcjonalnością. Jak sama podkreśla, to właśnie dobór opraw i lamp dostosowanych do potrzeb klienta wyznacza właściwy kierunek projektowy.
Nie da się ukryć, że 130-metrowa przestrzeń, która jest pracownią i showroomem, nie przypomina zwyczajnego biura. Przytulny, mieszkalny klimat jest odzwierciedleniem nie tylko aranżacyjnej otwartości, ale przede wszystkim dopasowaniem do dzisiejszych, nieco mniej oficjalnych, trendów biurowych.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie