Pracownia projektowa 3XEL
3XEL Architekci to biuro projektowe z Łodzi, założone w 2015 roku przez Justynę i Patryka Ławrynowiczów, absolwentów Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. Pracownia działa na terenie całego kraju, a także coraz częściej poza jego granicami. Siedziba firmy znajduje się w jednej z łódzkich kamienic na Starym Polesiu. 3XEL Architekci to biuro butikowe, co oznacza, że każdy projekt architekci tworzą osobiście, angażując się we wszystkie etapy prac.
W działalności pracowni najważniejsze miejsce zajmują realizacje projektów, z czego architekci są naj bardziej dumni. Wierzą, że prawdziwy sukces projektu polega na tym, aby można go było zrealizować bez zbędnych kompromisów. Dlatego na swojej stronie internetowej nie prezentują wizualizacji, tylko gotowe efekty swojej pracy. Każdy projekt to przemyślane odwzorowanie etapów projektowych, podczas których dbają o najdrobniejsze szczegóły. W swoich projektach kładą nacisk na używanie naturalnych materia łów i wykorzystanie palety kolorów ziemi. Szczególną uwagę zwracają na światło i relacje pomiędzy wszystkimi elementami. Kształtują harmonijne wnętrza, łącząc funkcjonalność z estetyką. Inspirują ich podróże, natura, piękne wnętrza oraz architektura.
Justyna i Patryk Ławrynowiczowie prowadzą również markę LAWA, stworzoną z myślą o ponadczasowych meblach i akcesoriach do wnętrz. Powstała z pasji do projektowania, tworzenia oraz z miłości do prostoty i dobrego designu. Produkty LAWA są wytwarzane lokalnie, w niewielkiej manufakturze niedaleko Łodzi.
Realizacja projektu: Sztuka kontrastów
- DOM: 140 m kw. w okolicy Piaseczna
- Domownicy: para 30-latków
Przestrzeń dla zapracowanej pary, dla której kiedyś istotą życia były dalekie podróże, a od momentu realizacji projektu przyjemnością jest spędzanie czasu w domu. Koncepcja opiera się na użyciu naturalnych materiałów: stali, szkła, betonu i drewna. Ciepłe barwy drewnianej podłogi i fornirów oraz tkanin w od cieniach ochry przełamują wyraziste kontrasty. Mocne, czarne i grafitowe elementy wyposażenia nadają wnętrzu charakter. Uwagę zwracają interesujące rozwiązania: balustrada schodów z siatki technicznej stalowej czy betonowa ściana w sypialni. We wnętrzu użyto różnego rodzaju szkła. Szkło zbrojone w szafkach kuchennych dodaje lekkości wiszącej formie, a to w drzwiach w holu i do garderoby wpuszcza światło do pomieszczeń. Szkło zwykłe pomiędzy łazienką a sypialnią otwiera przestrzeń i tworzy jedną, wspólną strefę sypialnianą.
Realizacja projektu: Natura przemijania
- DOM: 160 m kw. pod Warszawą
- Domownicy: rodzina z dziećmi
Podwarszawska okolica, otoczenie zieleni, zaciszny zakątek, a pośród nich nowoczesny dom. Już w założeniach projektowych inwestorzy określili preferowane materiały i kolorystykę wnętrz. Baza projektu jest ponadczasowa, tak aby była odporna na naturę przemijania. Zastosowana posadzka z mikrobetonu w ciepłym, szaro- beżowym odcieniu uzupełniona została o elementy z naturalnego, jasnego dębu. Dopełnieniem są beże, szarości, biele, a także kamień granitowy, który tworzy widoczny naturalny detal. Kontrastem natomiast są elementy z czarnego drewna oraz od ważne plamy kolorystyczne pojawiają ce się w projekcie. Całości dopełniają dekoracje okienne z ponadczasowymi upięciami. Na firany wykorzystano tkaninę o lnianym splocie w jasnobeżowym wybarwieniu.
Realizacja projektu: Moc niezmienności
- Mieszkanie: 60 m kw. w Częstochowie
- Domownicy: młoda para
Używanie naturalnych materiałów, starannie dobranej kolorystyki, a także unikanie wpływów modnych trendów pozwala na stworzenie przestrzeni stylistycznie aktualnej i trwałej. Właśnie tymi założeniami kierowali się Justyna i Patryk Ławrynowiczowie, projektując blisko 60-metrowe mieszkanie w centrum Częstochowy. Układ funkcjonalny wnętrz został znacznie przekształcony względem planu deweloperskiego. Rearanżacja dotyczyła zmiany lokalizacji kuchni i wytyczenia na nowo niektórych ścian działowych, które teraz w sprytny sposób ukrywają zabudowy meblowe. Pomysł na wystrój wnętrza opiera się na użyciu jasnej kolorystyki i naturalnych materiałów, przełamanych akcentami mocniejszych barw, pojawiających się na lampach i wolno stojących meblach.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie