Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Proekologiczne rozwiązania marki GROHE napędzają zieloną transformację w branży nieruchomości

mat. prasowe

Obecnie nie tylko wymogi prawne sprawiają, że ekologiczne wybory w projektowaniu obiektów prywatnych i publicznych stają się kwestią konieczności. Istotnym czynnikiem są także rosnące ceny energii i ograniczony charakter zasobów naszej planety – to one skłaniają właścicieli nieruchomości do coraz większej priorytetyzacji zrównoważonego rozwoju.

GROHE GROHTHERM 500 Thermostat
GROHE GROHTHERM 500 Thermostat
mat. prasowe

Zielone budownictwo, które kiedyś było uważane za luksus, szybko staje się nowym standardem. Architekci, projektanci wnętrz i deweloperzy potrzebują jednak partnerów, którzy pomogą w budowaniu lepszej przyszłości dla nas wszystkich, łącząc potrzeby ekologiczne i ekonomiczne. 

Marka GROHE jako globalny producent kompletnych rozwiązań do kuchni i łazienki od lat stawia na zrównoważony rozwój w branży sanitarnej. W związku z tym staje się idealnym partnerem dla architektów i deweloperów, którzy wymagają od swoich projektów więcej, niż tylko wyglądu i utylitarności.

Biorąc pod uwagę fakt, że udział budynków i branży budowlanej w globalnym procesie emisji dwutlenku węgla oscyluje na poziomie 40 proc.(1), samo zastosowanie technologii GROHE SilkMove ES w bateriach umywalkowych może znacznie zredukować ślad węglowy budynku. Rozwiązanie to zmniejsza zużycie energii, ponieważ zapobiega niepotrzebnemu zużyciu gorącej wody. Kiedy dźwignia ustawiona jest w pozycji środkowej, armatura pobiera tylko zimną wodę. Ponadto, połączony z nią ogranicznik przepływu może zmniejszyć zużycie wody nawet do 50 proc. Architekci wnętrz docenią natomiast fakt, że wybór armatury z tym rozwiązaniem nie musi odbywać się kosztem utraty komfortu użytkowania lub atrakcyjności designu. Zastosowanie tej funkcjonalności ma również ogromne znaczenie pod względem ekonomicznym. W przypadku budynku mieszkalnego z 1000 mieszkań można zaoszczędzić nawet ok. 100 tys. złotych rocznie(2).

Od partnerów biznesowych do liderów trendów 

Zrównoważony rozwój staje się priorytetem dla właścicieli nieruchomości i deweloperów. Właśnie dlatego marka GROHE dąży do nawiązywania nowych współprac, które doprowadzą do realizacji globalnych celów środowiskowych. Dzięki proekologicznym technologiom, w które wyposażono produkty marki GROHE, architekci, projektanci i deweloperzy mogą napędzać zieloną transformację w branży nieruchomości. Nie muszą przy tym rezygnować z kreatywnej wizji. Naszym wspólnym celem jest ewolucja z partnerów biznesowych do liderów trendów, a wszystko po to, by już dziś być gotowym na jutro.

(1) Komisja Europejska, 2020.

(2) Kalkulacja firmy GROHE obliczona dla budynku z 1000 mieszkaniami z jedną umywalką, zamieszkiwanymi przez czteroosobowe rodziny. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Proekologiczne rozwiązania marki GROHE napędzają zieloną transformację w branży nieruchomości