Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Program do projektowania wnętrz

Mat. prasowe VOX/Redakcja

Program do projektowania wnętrz to niezwykle pomocne narzędzie, kiedy planujemy remont lub urządzenie nowego mieszkania. Marka VOX przygotowała program VOXBOX, z którym bez problemu urządzimy zarówno małe, jak i duże wnętrza. Dowiedz się więcej!

Program do projektowania wnętrz
Program do projektowania wnętrz
VOX

Program do projektowania wnętrz

VOXBOX to bezpłatne narzędzie do projektowania i aranżacji wnętrz. Jest dostępne online i nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu możemy wykonać projekt samodzielnie w domu. Jeśli jednak potrzebujemy dodatkowej pomocy, znajdziemy ją w salonach VOX. Obecny na miejscu doradca wykona projekt według naszych wytycznych i rozwieje wątpliwości. Możemy również skorzystać z gotowych aranżacji. W VOXBOX nie tylko zaprojektujemy i urządzimy swoją przestrzeń, korzystając z szerokiego wyboru mebli, drzwi, podłóg, ścian dekoracyjnych i dodatków, ale także wycenimy cały projekt i zamówimy wybrane produkty. Dzięki VOXBOX wiele osób spełniło już marzenia o idealnych wnętrzach, a niektóre z nich możemy podziwiać poniżej.

Program do projektowania wnętrz - klimat kamienicy

VOXBOX to narzędzie, które lubi wyzwania, a takim bez wątpienia była metamorfoza mieszkania w starej kamienicy. Duża przestrzeń, wysokie sufity, klasyczna drewniana podłoga oraz oryginalna stolarka drzwiowa to baza wymagająca przemyślanych rozwiązań. Iza, na co dzień pracująca w VOX, od początku wiedziała, że program do urządzania wnętrz pomoże jej wyposażyć mieszkanie bez utraty jego wyjątkowego klimatu. Dzięki VOXBOX mogła przetestować różne rozwiązania i właściwie dopasować je do specyfiki konkretnych pomieszczeń, podkreślając ich naturalny charakter.

Program do projektowania wnętrz
Program do projektowania wnętrz
VOX

Jednym z pierwszych elementów wybranych do mieszkania był regał – duży i pojemny, taki, który będzie stanowić przestrzeń dla ulubionych książek i drobiazgów, ale i skrytkę dla prywatnych przedmiotów. Iza miała określoną, odważną wizję, dlatego postanowiła samodzielnie zaprojektować swoją wymarzoną biblioteczkę. Wykorzystała do tego system Creative, w którym połączyła ze sobą pięć regałów i skonfigurowała je w programie VOXBOX według własnych potrzeb. 

Program do projektowania wnętrz
W VOXBOX można wyposażyć wnętrze nie tylko w wymarzone meble, ale również w zdobiące je dodatki.
VOX

Aranżację salonu uzupełnił okrągły stół z kolekcji Simple, przy którym zarówno można zasiąść do wspólnego posiłku, jak i popracować. To mebel, który dostosowuje się do okoliczności – na ogół zdobi wnętrze i zachwyca kompaktowym rozmiarem, ale gdy z wizytą przychodzą goście, można go rozłożyć. Wtedy przybiera owalny kształt i jest w stanie pomieścić większą liczbę osób, zapewniając im komfortowe warunki.

Program do projektowania wnętrz
Regał skonfigurowany w systemie Creative.
VOX

Strefa młodego lokatora 

Pokój dziecka to szczególna przestrzeń odzwierciedlająca charakter, pasje i talenty pociechy. Wie o tym Kasia Wągrowska, autorka bloga „Ograniczam Się”, która wraz z rodziną, w tym dwójką dzieci – Adą i Jankiem, przeprowadziła się do wybudowanego pod koniec lat 60. domu. Kasia postanowiła nie eksperymentować samodzielnie i udała się do salonu VOX, gdzie z pomocą doradcy zaprojektowała pokoje swoich dzieci. Następnie, dzięki dostępnym w salonie okularom VR, mogła udać się na wirtualny spacer po zaprojektowanych wnętrzach i przekonać się, jak będą wyglądać w rzeczywistości.

Program do projektowania wnętrz
Panele tapicerowane Soform wykorzystane w pokoju Ady.
VOX

W projekcie pokojów Ady i Janka wykorzystano meble oraz dodatki, które uwzględniają codzienny rytm i pasje najmłodszych domowników. Nie zabrakło w nich oferowanych przez VOX systemów ściennych. W obu pokojach nad biurkami pojawiła się wielofunkcyjna tablica Slot z drewnianymi półkami i kołkami, służącymi do personalizacji panelu. W pokoju Ady Slot skomponowano z miękkimi panelami tapicerowanymi Soform, które pojawiły się również przy łóżku. W ten sposób będą stanowić wygodne oparcie podczas czytania książki przed snem. Pokój Janka był mniejszy, dlatego ograniczono w nim liczbę dodatków i wykorzystano meble modułowe z kolekcji Stige, które pozwalają na tworzenie konstrukcji dopasowanych do określonych przestrzeni. W VOXBOX zaaranżowano pomieszczenie w taki sposób, aby znajdowały się w nim wszystkie praktyczne elementy, ale także przestrzeń do zabawy.

Program do projektowania wnętrz
Tablica Slot połączona z panelami tapicerowanymi Soform w pokoju Janka.
VOX
Program do projektowania wnętrz
Tablica Slot w pokoju Ady.
VOX

Program do projektowania wnętrz - piętrowe mieszkanie

Zmiany we wnętrzach mogą być efektem wielkiego planowania, impulsu lub nieoczekiwanego zwrotu akcji. Przekonali się o tym Joanna i Janek, czyli pracująca mama i jej dorosły syn. Ich rytm życia zbiegł się w piętrowym mieszkaniu w trakcie pandemicznej rzeczywistości. Każde z nich poszukiwało prywatnej przestrzeni, w której mogli spokojnie uczyć się i pracować. Idealne rozwiązania odnaleźli w VOX, a przenieśli je do swoich wnętrz za pomocą narzędzia VOXBOX.

Program do projektowania wnętrz
Dwupoziomowe mieszkanie Joanny i Janka.
VOX

Nowy projekt mieszkania objął między innymi wymianę stołu, który był za mały i mocno wysłużony. Joanna i Janek zdecydowali się na stół Creative w zielonym kolorze. Z tej samej kolekcji pochodzi toaletka ustawiona w sypialni Joanny, pełniąca również funkcję małego biurka. W pokoju Janka z kolei znalazło się biurko z metalowymi nogami Creative, które swoją estetyką oczarowało studenta architektury. 

Program do projektowania wnętrz
Biurko Creative w pokoju Janka.
VOX

Program do projektowania nie tylko domowych wnętrz

Nie ma znaczenia czy chcemy wykonać projekt mieszkania, czy biura. Program VOXBOX odpowiada na różnorodne potrzeby. W 2021 roku - na kilka miesięcy przed startem kolejnej edycji festiwalu teatralnego Malta, rozpoczął się proces odświeżenia i rearanżacji biura Fundacji Malta. Do zagospodarowania była loftowa przestrzeń o powierzchni 400 m2. Jej zdefiniowany charakter sprawił, że metamorfoza musiała zostać przeprowadzona w ostrożny i przemyślany sposób, uwzględniający specyfikę miejsca, w którym pracują oddane sztuce osoby. 

Program do projektowania wnętrz
Program VOXBOX umożliwił sprytne zaaranżowanie przestrzeni biura.
VOX
Program do projektowania wnętrz
W biurze Fundacji Malta wykorzystano kolekcje mebli marki VOX – Young Users i Creative.
VOX

Projekt powstał w programie VOXBOX, który pozwolił na dokładnie zwymiarowanie pomieszczenia i rozplanowanie poszczególnych brył. Jedną z głównych potrzeb użytkowników biura były te związane z przechowywaniem materiałów festiwalowych. Plakaty, harmonogramy, dokumenty – w ich uporządkowaniu pomogła kolekcja mebli Young Users, wyróżniająca się pojemnością, modułowością  oraz możliwością dopasowania do każdej architektury wnętrza. Pozostałe elementy wyposażenia biura powstały dzięki systemowi meblowemu Creative z dbałością o wspólną przestrzeń, komfort pracowników oraz kolorystykę i język graficzny Festiwalu.

Program do projektowania wnętrz
Regał Creative wykorzystany w aranżacji biura Fundacji Malta.
VOX

Szczegóły metamorfoz oraz pełną galerię zdjęć znajdziemy na stronie vox.pl/projekty-voxbox. Z kolei sam program do aranżacji wnętrz VOXBOX dostępny jest na app.voxbox.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Program do projektowania wnętrz