Przestronny apartament na warszawskim Mokotowie
Sto metrów kwadratowych łączy w sobie elementy klasyki znanej z paryskich kamienic, takich jak subtelne sztukaterie, dębowe podłogi chevron oraz lustra ułożone w karo, ze stylem minimalistycznym, którego elementami są m.in. nowoczesne zabudowy meblowe, fornir i kamień oraz detale w kolorze czerni i mosiądzu.
Wśród starannie odrestaurowanych kamienic na warszawskim Mokotowie, w tzw. plombie architektonicznej, właścicielka tego apartamentu znalazła swoje wymarzone M. Miała zamiar urządzić stumetrową przestrzeń do życia w nowoczesnym stylu, podkreślając jednocześnie charakter lokalizacji. Aby to osiągnąć, zaprosiła do współpracy architektów z biura projektowego Jasicka & Śnieżek, którzy mieli połączyć urok starych kamienic z nowoczesnym minimalizmem. Wnętrze zatem łączy klasyczne rozwiązania charakterystyczne dla stylu paryskiego z elementami współczesnymi.
Klasyka i nowoczesność - zgrany duet
Klasyczne wnętrza zainspirowane wystrojem paryskich kamienic charakteryzują się subtelnie zdobionymi ścianami, dębową podłogą ułożoną we francuską jodełkę oraz frazowymi tafliami luster w karo, a także eleganckimi tkaninami, które zasłaniają duże okna. Te elementy, połączone z nowoczesnymi meblami o delikatnym w dotyku wykończeniu soft touch i szczotkowanym fornirze, a także lekkimi bryłami mebli, tworzą nową jakość aranżacyjną. Stylowe elementy wystroju dają poczucie ponadczasowej elegancji i szyku, natomiast nowoczesne dodają współczesnego minimalizmu. Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, oraz tkaniny dodają ciepła i przytulności. Wszystko to jest utrzymane w uniwersalnych kolorach, takich jak szarości, beże i brązy, ale są tu też mocniejsze akcenty w postaci czerni, grafitu i mosiądzu, które subtelnie wyróżniają się na stonowanym tle.
Komfortowo na co dzień
Aby uzyskać pożądany charakter pomieszczeń, trzeba było przeprojektować cały układ funkcjonalny. W odpowiedzi na życzenie inwestorki zrezygnowano z jednego pokoju na rzecz przestronnej, otwartej przestrzeni dziennej, która zawiera obszerną strefę wypoczynkową, elegancką jadalnię oraz funkcjonalną kuchnię. Wyposażenie, takie jak biokominek i telewizor, wraz z zabudową, zostało użyte do wizualnego oddzielenia tej części mieszkania od przestrzeni komunikacyjnej. Dzięki nowemu układowi ścian udało się także zaprojektować ergonomiczną łazienkę, toaletę i pralnię. Przebudowa przestrzeni między sypialnią a gabinetem pozwoliła również na stworzenie dodatkowej, pojemnej garderoby. Nowy układ pomieszczeń, zaprojektowany w stylowej i nowoczesnej szacie, spełnił oczekiwania inwestorki i stał się dobrym przykładem na to, że jedynym ograniczeniem przy aranżacji wnętrz jest wyobraźnia.
- Więcej o:
Świąteczna elegancja: jak zaaranżować mieszkanie na Boże Narodzenie?
Wielkomiejski eklektyzm, czyli oryginalne mieszkanie w Gdyni
Skandynawski dom gotowy na święta
Elegancki apartament w Mławie - aranżacja projektu Weroniki Budzichowskiej
100-metrowe mieszkanie w Krakowie projektu pracowni Minimoo
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI