Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przygotuj dom na sezon jesień-zima 2021/2022

mat. prasowe

Nastała jesień, a wraz z nią krótsze dni i chłodniejsze wieczory. Pogoda coraz rzadziej sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, dlatego chętniej spędzamy czas w domowym zaciszu. Aby umilić sobie sezon jesienno-zimowy, wystarczy wprowadzić do wnętrz elementy wyposażenia, które umożliwią stworzenie pięknych, przytulnych aranżacji. Eksperci Salonów Agata podpowiadają, co jest aktualnie modne i na co warto zwrócić uwagę przy urządzaniu mieszkania.

Aranżacja stołu
Aranżacja stołu
Salony Agata

Jesień i zima to czas, kiedy chętniej zostajemy w domach - tam spędzamy czas z najbliższymi, zapraszamy przyjaciół i dalszą rodzinę. Celebrowanie wspólnych chwil samo w sobie jest wyjątkowe, ale możemy sprawić, że stanie się jeszcze przyjemniejsze. Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenia będą cieszyły nie tylko podczas przebywania w nich - nawet, kiedy będziemy poza domem, perspektywa powrotu do przytulnych i ciepłych wnętrz od razu poprawi humor. Zapytaliśmy ekspertów z Salonów Agata, jak stworzyć komfortowe aranżacje, sprzyjające wyciszeniu i wypoczynkowi.

Aranżacja w kolorach ziemi
Aranżacja w kolorach ziemi
Salony Agata

Coziral: ciepłe, przytulne wnętrza

Tej jesieni będziemy czerpać inspiracje ze stylu skandynawskiego, prowansalskiego i rustykalnego, tworząc wnętrza w estetyce, którą idealnie określa sformułowanie „coziral”. To połączenie angielskich słów cozy i natural, czyli przytulności i naturalności. Coraz szybciej znikające za oknami słońce pragniemy za wszelką cenę zatrzymać, wprowadzając jego cząstkę do domowych wnętrz. W tym sezonie będzie to zarówno sposób na poprawę samopoczucia, jak i wpisanie się w panujące trendy aranżacyjne. Uwzględniają one bowiem ciepłą paletę barw, a w niej: brudne czerwienie, róże, rdzawe pomarańcze i żółcie. Modny będzie również odcień łączący niemal wszystkie te kolory – terakota. To barwa mająca w sobie coś z pomarańczu, ceglanej czerwieni, brązu i różu.

Poza ciepłymi kolorów w aranżacji wnętrz, innym sposobem na wykreowanie przytulnego wnętrza jest wybór odpowiednich materiałów. W tym sezonie docenimy drewno, a także sztruks, ekoskórę i tkaniny welwetowe, które ponownie pojawią się przy meblach tapicerowanych i ich obiciach. Ponadto ciepła dodadzą nieustannie modne, kwiatowe printy, motywy ziół oraz roślinne dekoracje, tworzące swego rodzaju domowe dżungle. Wpisującym się w trendy uzupełnieniem będzie też niezastąpiony element przytulnego, jesiennego pomieszczenia – świeca, najlepiej postawiona na ozdobnej tacy lub paterze.

Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata.

Chilly elegant: wyrafinowany granat

Obok ciepłych kolorów i naturalnych motywów w tym sezonie modne będą rozmaite wariacje niebieskiego – od ciemnego, morskiego, głębokiego turkusu, po błękity i szaro-błękity. Triumfować będą także ciemniejsze kolory: granat, czerń i burgund. Z kolei wśród materiałów na topie będzie kamień, marmur oraz ceramika, które w połączeniu z chłodnymi odcieniami wykreują szykowny klimat w stylu „chilly elegant”. To kierunek czerpiący ze stylistyki wabi-sabi oraz azjatyckiego sposobu aranżowania wnętrz, które traktujemy jako źródła inspiracji. Co więcej, często występujące w minimalistycznych wnętrzach, geometryczne formy również w tym sezonie będą popularne. Szczególnie jeśli chodzi o dodatki, a także okładziny ścienne i podłogowe.

Selfirior: siła różnorodności

Eksperci Salonów Agata przewidują jeszcze jeden mocny trend, który pojawi się w domowych wnętrzach tej jesieni – modny będzie styl scandi boho, eklektyzm oraz zestawianie maksymalizmu z ascetyzmem. Oznacza to, że coraz odważniej będziemy łączyć, mieszać, eksperymentować – tak, by stworzyć idealną dla siebie przestrzeń. Kierunek ten można nazwać, łącząc dwa angielskie słowa – self i interior, z których powstaje „selfirior”. To nurt wpisujący się w trendy towarzyszące innym obszarom, chociażby tym z zakresu mody czy urody, gdzie przestajemy poddawać się uniwersalnym zasadom, a szukamy idealnych dla siebie rozwiązań. A żeby znaleźć takie w domowej przestrzeni, nie zawsze konieczne są większe metamorfozy. Czasem wystarczy zmienić kilka elementów lub pobawić się dodatkami, by stworzyć odpowiadającą indywidualnym upodobaniom przestrzeń.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przygotuj dom na sezon jesień-zima 2021/2022