Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Psia Matka - nowa polska marka z akcesoriami dla czworonogów. Twój pies je pokocha

red.

Zaczęło się od jednego kocyka uszytego dla nowego pupila, a skończyło na własnej firmie i sklepie z akcesoriami dla psów. Poznajcie młodą polską markę Psia Matka i jej historię.

Pod koniec 2013 roku do domu Mileny trafił Noah – pies rasy Shiba Inu. Mimo uroku, nie był łatwym czworonogiem. Noaś uspokajał się tylko leżąc blisko Mileny, np. na kanapie czy w fotelu. I tak kanapa była cała w sierści i zaczęła się ścierać. Milena próbowała więc szukać odpowiedniego kocyka. Niestety nigdzie nie znalazła nic estetycznego ani dobrej jakości. Sama kupiła więc materiały i uszyła kocyk, który pasował kolorystycznie do mieszkania.

Pomysł na biznes

Kocyk okazał się idealny – estetyczny, wytrzymały, miękki i dopasowany do wnętrza. Milenie tak spodobał się efekt, jak i sam proces produkcji, że w czasie wolnym zajęła się szyciem kocyków, co w końcu doprowadziło do założenia własnej firmy.

Na początku moim celem było szycie dla każdego czworonoga osobnego kocyka. Każdy pies i właściciel ma przecież inne potrzeby: wielkość, kolor czy przeznaczenie, a co za tym idzie, materiał

– mówi Milena Gołębiowska, pomysłodawczyni i właścicielka marki Psiamatka.pl. Zainteresowanie okazało się tak duże, że o indywidualnych zamówieniach nie było już mowy - tak powstała pierwsza kolekcja.

Co niezwykłego jest w Psich Matkach?

Przede wszystkim wysokiej jakości materiały. Nawet po wielokrotnym praniu w pralce nie tracą swoich właściwości. Nie bez znaczenia są też gęsty splot i solidna struktura tkanin, dzięki czemu produkty są trwałe. Koce szyte są w Polsce, ale z materiałów od producentów z Europy i USA. Są dwustronne: jedna wykonana jest z grubej, mocnej bawełny, druga z miękkiej, welurowej w dotyku tkaniny o wdzięcznej nazwie Minky.

Materiał Minky nie tylko nie uczula, ale też szybko schnie i nie elektryzuje się, co bardzo cenią moi klienci. Często też słyszę, że pieski same w trakcie używania „wybierają” sobie stronę kocyka, na której chcę leżeć: jedne wolą tę mięciutką warstwę, podczas gdy inne bawełnianą, którą traktują jak wygodny dywanik

– opowiada założycielka marki Psiamatka.pl.

Od jednego produktu do całej gamy

Psiarze docenili jakość, praktyczność, ale i design wyrobów. Zaczęły więc powstawać kolejne akcesoria podyktowane potrzebami właścicieli zwierzaków. Dziś najpopularniejsze z nich to materacyki służące czworonogom jako legowiska oraz maty samochodowe. Przy ich tworzeniu także nie było miejsca na kompromis – pokrowce materacy i mat samochodowych zaprojektowane zostały z eleganckiego poliestru pokrytego dodatkowo antybakteryjną powłoką.

Od momentu powstania marka Psiamatka.pl ma na koncie już 8 kolekcji samych kocyków, 4 kolory materacy, kilka wzorów samochodowych mat oraz drobne akcesoria sezonowe: nerki i worki na spacer z psem. Milena ma głowę pełną pomysłów – w grudniu w ofercie pojawiła się nowość: wodoodporna mata DOG-MAT, będąca wynikiem współpracy z marką Warsaw Dog. Kolejne nowości czekają, by niebawem ujrzeć światło dzienne.

Skomentuj:

Psia Matka - nowa polska marka z akcesoriami dla czworonogów. Twój pies je pokocha