Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rekordowy rok 2021: STIHL osiągnął ponad 5 miliardów euro przychodów

MP

W dniu 26 kwietnia w siedzibie firmy STIHL w Waiblingen odbyła się konferencja prasowa podczas której przedstawiono wyniki firmy osiągnięte w roku 2021.

Michael Traub - Prezes Zarządu firmy STIHL
Michael Traub - Prezes Zarządu firmy STIHL
Fot. Stihl
  • Nowe rekordy w czterech obszarach: przychody, sprzedaż, produkcja i zatrudnienie
  • STIHL intensyfikuje międzynarodową współpracę w zakresie produkcji
  • Nowości w segmencie urządzeń akumulatorowych i spalinowych dla profesjonalistów i użytkowników prywatnych

Grupa STIHL osiągnęła w ubiegłym roku rekordowe przychody w wysokości 5,06 miliarda Euro, co oznacza wzrost o 10,4 % w porównaniu z rokiem 2020. Mimo że globalne utrudnienia w łańcuchach dostaw i niedostępność niektórych materiałów, mocy produkcyjnych i personelu znacząco wpłynęły na sytuację na rynku zaopatrzenia, STIHL nadal był w stanie utrzymać produkcję dzięki proaktywnemu planowaniu. Zatrudnienie w Grupie STIHL na dzień 31.12.2021 r. wynosiło 20 094 osób.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie produktami do pielęgnacji ogrodu i zieleni nastąpił znaczny wzrost  sprzedaży. Odnotowano zwiększony popyt zarówno na urządzenia akumulatorowe, jak i spalinowe. Także zapotrzebowanie na urządzenia STIHL wśród profesjonalnych użytkowników z branży leśnej, budowlanej, ogrodniczej i krajobrazowej było tak samo wysoki, jak wśród klientów prywatnych.

Prezes Zarządu firmy STIHL, Michael Traub podkreśla, że STIHL skupia się na potrzebach klienta. W ofercie firmy STIHL pojawią się innowacyjne produkty systemu akumulatorowego STIHL AP przeznaczone dla profesjonalistów, takie jak:

  • pilarka akumulatorowa STIHL MSA 300,
  • akumulator STIHL AP 500 S,
  • pilarka akumulatorowa STIHL MSA 220 T,
  • czy akumulatorowa dmuchawa plecakowa STIHL BGA 300.   

System akumulatorowy STIHL AK, przeznaczony dla użytkowników prywatnych oferuje całą gamę urządzeń do pielęgnacji zieleni, które zasilane są jednym, wymiennym akumulatorem.  

Do oferty – obok dotychczasowych bestsellerów systemu STIHL AI – przecinarki akumulatorowej STIHL GTA 26 i nożyc do krzewów STIHL HSA 26 — dołączył niedawno nowy produkt — akumulatorowy odkurzacz ręczny STIHL SEA 20.

Rozszerzony został również segment urządzeń spalinowych (kosy mechaniczne STIHL FS 361 C-EM, FS 411 C-EM, FS 461 C-EM, i FS 491 C-E, pilarka STIHL MS 162), jak również asortyment urządzeń czyszczących (myjki wysokociśnieniowe STIHL RE 80 X, RE 80, RE90, RE 140 PLUS).

    Więcej o:

Skomentuj:

Rekordowy rok 2021: STIHL osiągnął ponad 5 miliardów euro przychodów