Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rodzinny podział mieszkania

Cztery Kąty 5 2022

Kupiliśmy mieszkanie z rynku wtórnego. Dla naszych dzieci potrzebujemy osobnych dwóch pokoi, dla nas osobnej sypialni, chcielibyśmy też mieć salon z aneksem kuchennym. Monika i Jakub Kaczmarscy, Płock

Rodzinny podział mieszkania
Rodzinny podział mieszkania
Cztery Kąty 5 2022

ROZWIĄZANIE I WERSJA KATARZYNY MECHLIŃSKIEJ

Głównym celem projektu było stworzenie odrębnych pokoi dla dwojga dzieci oraz otwartej przestrzeni dziennej. Salon z aneksem kuchennym i jadalnym powstał na miejscu pierwotnego pokoju dziennego. Kuchnię należało zlokalizować w pobliżu komina, gdzie jest możliwość podłączenia instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz okapu kuchennego. Do blatu przylega stół dla czterech osób. Za wyjściem na balkon swoje miejsce znalazła wygodna sofa, naprzeciwko telewizor i szafka na sprzęt RTV. Przestrzeń dzienna jest bardzo dobrze oświetlona światłem dziennym – okna zlokalizowane są na prostopadłych ścianach, dzięki czemu długo dociera tu słońce. Miejsce pierwotnej kuchni zajęła sypialnia rodziców z łóżkiem 160 x 200 cm, dużą szafą i toaletką połączoną z szafką na bieliznę.

Łazienka zyskała kilka centymetrów; znalazła się tu duża wanna – 75 x 170 cm w zabudowie, blat z umywalką 45 x 60 cm i szafką oraz pralka 40 x 60 cm z górną zabudową. Nad wiszącą miską ustępową mamy wiszącą zabudowę z kolejnym miejscem do przechowywania. W pokojach dzieci mamy ergonomicznie rozmieszczone meble – łóżka 100 x 200 cm, duże biurka, szafy na ubrania oraz sporo półek i regałów. Mimo że komunikacja zajmuje w mieszkaniu dość duży metraż, mieści ona pojemne zabudowane szafy, które z powodzeniem zastąpią garderobę.

ROZWIĄZANIE I WERSJA KATARZYNY MECHLIŃSKIEJ
ROZWIĄZANIE I WERSJA KATARZYNY MECHLIŃSKIEJ
Cztery Kąty 5 2022

ROZWIĄZANIE II WERSJA DOMINIKA DUDKA

Właścicielami tego 70-metrowego mieszkania jest czteroosobowa rodzina. Głównym problemem był tu brak oddzielnych pokoi dla dzieci. Udało nam się go rozwiązać poprzez podzielenie największego pokoju. W ten sposób każde dziecko otrzymało swoją prywatną przestrzeń z łóżkiem o wymiarach 90 x 200 cm, dużą szafą oraz biurkiem. W tej części mieszkania zaprojektowaliśmy także pokój dla rodziców, dzięki czemu uzyskaliśmy odrębną strefę prywatną dla wszystkich domowników. W sypialni znalazło się wygodne łóżko 160 x 200 cm, przestronna szafa oraz miejsce na biurko czy toaletkę.

W drugiej części mieszkania, po zlikwidowaniu paru ścianek działowych, powstała otwarta strefa jadalniano-wypoczynkowa z narożnym aneksem kuchennym. Znalazła się tam wygodna sofa – 160 x 200 cm, komoda z telewizorem oraz stół dla czterech osób, oczywiście z możliwością rozłożenia w razie potrzeby. Łazienka pozostała na swoim miejscu, zmieniliśmy tylko umiejscowienie drzwi. Zmieściła się tam narożna wanna o długości 150 cm, wisząca miska ustępowa, szafka z umywalką nablatową o wymiarach 40 x 55 cm oraz pralka 40 x 60 cm w zabudowie. W strefie wejściowej powstała przestronna szafa.

ROZWIĄZANIE II WERSJA DOMINIKA DUDKA
ROZWIĄZANIE II WERSJA DOMINIKA DUDKA
Cztery Kąty 5 2022
    Więcej o:

Skomentuj:

Rodzinny podział mieszkania