Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Salon w stylu skandynawskim, jakie meble dobrać?

artykuł zewnętrzny

Prostota, naturalność oraz wszechobecny minimalizm. Zestawienie tych słów najszybciej i najłatwiej określa wyznaczniki skandynawskiego stylu urządzania wnętrz. Nie oznacza to jednak, że salon w stylu skandynawskim zawsze musi być zimny, ponury i surowy. Wystarczy bowiem umieścić w nim wszelkiego rodzaju zielone kwiaty w donicach, aby stał się standardowym pomieszczeniem z przytulnymi akcentami. Oczywiście, jeśli zależy nam właśnie na surowości salonu, koniecznie powinnyśmy zdecydować się na styl skandynawski w jego podstawowej odsłonie. Jak więc urządzić salon w stylu skandynawskim? Jakie meble wybrać urządzając salon w skandynawskim stylu?

Salon w stylu skandynawskim, jakie meble dobrać?
Salon w stylu skandynawskim, jakie meble dobrać?
Mebi.pl

Styl skandynawski – jaka jest jego geneza?

Początków istnienia stylu skandynawskiego można upatrywać się już ponad 100 lat temu. Za jego prekursora uznaje się szwedzkiego architekta wnętrz oraz malarza Carla Larssona, który to za pomocą pędzla ukazał swoje nowocześnie urządzone wnętrza wymarzonego domu. Pokazał on bowiem jasne przestronne wnętrza z ogromną ilością wpadającego światła, a także proste w wykonaniu i użytkowaniu drewniane meble. Nie można jednak zapomnieć o głównej projektantce odwzorowanych na płótnie wnętrz – żonie malarza Karin. Ówczesny styl, uznany za skandynawski, ewoluował oraz dopasowywał się do współczesności, dlatego z łatwością można dostrzec różnice pomiędzy obrazami Larssona a ogólnie pojętym stylem skandynawskim obecnie. Niezmienne pozostają jednak prostota, naturalność oraz drewniane elementy.

Jak urządzić salon w stylu skandynawskim?

Decydując się tylko na jeden styl obecny w pomieszczeniu, musimy zwrócić szczególną uwagę na podstawowe elementy, jakimi są najczęściej meble. Jakie meble wybrać do salonu, którego główną cechą jest minimalizm? Proste, najczęściej drewniane i przede wszystkim łatwe w użytkowaniu. Równie ważny co kształt mebli, jest ich kolor. W tym przypadku wszystko zależy od barwy przewodniej urządzanego pomieszczenia. Jeśli chcielibyśmy nieco przełamać wszechobecną biel oraz jasne drewno, możemy pokusić się o ciemniejsze meble do salonu oraz kolorowy narożnik. Najczęściej jednak w skandynawskich wnętrzach stosuje się jasne, nierzadko industrialne formy mebli. Szeroką ofertę mebli pasujących zarówno do stylu skandynawskiego, jak i innych wnętrz znajdziesz w internetowym sklepie meblowym MEBI.PL!

Stylowy narożnik – nieodłączny element każdego salonu!

Poza wyborem szaf, komód czy kredensów do salonu, musimy zastanowić się nad odpowiednim siedziskiem. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem w skandynawskich pomieszczeniach dziennych jest wygodna kanapa narożna. Zajmuje ona nieco więcej miejsca niż klasyczne sofy, ale jednocześnie tworzy perfekcyjną przestrzeń do spotkań oraz rozmów z bliskimi. Jaki narożnik do salonu w stylu skandynawskim wybrać? Zdecydowanie prosty, minimalistyczny i nierzucający się w oczy. Chyba że chcielibyśmy dodać pomieszczeniu lekkiego pazura, oczywiście możemy postawić na okazałą kolorową kanapę. Jednak w takiej sytuacji lekko odbiegniemy od myśli przewodniej skandynawskiego stylu urządzania wnętrz.

Pokój dzienny to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu, dlatego tak istotne jest, abyśmy kwestii jego urządzania poświęcili wystarczająco dużo czasu. Salon w stylu skandynawskim to tylko jedna z propozycji, ale niezmiennie polecana przez projektantów wnętrz i ciesząca się dużą popularnością. Pamiętajmy o zachowaniu prostoty, minimalizmu i naturalności, a nasz salon zawsze będzie zachwycał!

    Więcej o:

Skomentuj:

Salon w stylu skandynawskim, jakie meble dobrać?