Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Scandi boho: prostolinijny styl skandynawski i styl boho w jednej aranżacji wnętrz

Redakcja

Styl scandi boho, jak sama nazwa sugeruje, stanowi połączenie doskonałe stylu boho z elementami utrzymanymi w stylu skandynawskim. To symbioza naturalnych materiałów w jasnej kolorystyce, którą wzbogacają zielone rośliny, miękkie tkaniny i etniczne wzory. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy aranżacji wnętrza w stylu scandi boho?

Styl scandi boho
Styl scandi boho
jafara/Shutterstock

Jak urządzić mieszkanie w stylu scandi boho?

Przede wszystkim postaw na naturalne materiały. Scandi boho posiadają punkt styczny w tym zakresie. Sprawdzą się jasne zasłony, plecione dywany, egzotyczne dodatki i łapacze snów. Nie może też zabraknąć roślin - najlepiej w glinianych lub kamionkowych donicach. W obu stylach obowiązkowe są drewniane podłogi i meble wykonane z tego materiału. Drewniany stół można zestawić z krzesłami posiadającymi oparcia, do wykonania których został użyty rattan.

Styl scandi boho
Styl scandi boho
jafara/Shutterstock

Czym charakteryzuje się wnętrze urządzone w stylu scandi boho?

Wnętrza urządzone w stylu scandi boho mogą zawierać też wyraziste kolory - pod warunkiem zastosowania ich w postaci detali. W pokoju dziennym powinien znaleźć się przytulny kącik do wypoczynku, a ten świetnie wypełni wiszący fotel. Ciekawą kompozycję z takim podwieszanym siedziskiem będą stanowiły plecione dekoracje na ścianach - makramy i łapacze snów. Relaks na kanapie umilą poduszki - powinno ich być dużo, a każda inna (niektóre modele z frędzlami). Warto postawić na połączenie drewna i wikliny oraz drewna i rattanu - na przykład w postaci drewnianej szafki z frontami wypełnionymi plecionką.

Styl scandi boho
Styl scandi boho
IrenaStar/Firn - Shutterstock
Styl scandi boho
Styl scandi boho
V1ktoria/Shutterstock

Wnętrza z artystyczną duszą - styl scandi boho

Naturalne materiały będą się prezentowały jeszcze lepiej we wnętrzach scandi boho, jeśli użyjemy ich do samodzielnego wykonania różnego rodzaju dekoracji. Nie potrzeba do tego wyjątkowych umiejętności artystycznych, ani dużego doświadczenia - wystarczą chęci, zgromadzenie potrzebnych materiałów i... tutorial znaleziony w internecie. Styl scandi boho "lubi" rzeźby i malowane obrazy, własnoręcznie możemy też uszyć poszewki na poduszki lub ozdobić je różnymi wzorami lub frędzlami.

Styl scandi boho
Styl scandi boho
jafara/Shutterstock

Wnętrze w stylu scandi boho - nie tylko neutralne kolory i surowe drewno

Scandi i boho to z jednej strony inspiracje czerpane z natury, z drugiej jednak dość sporo swobody w podejściu do urządzania wnętrz. Czym jeszcze wyróżnia się to połączenie we wnętrzu? Okazuje się, że w tej estetyce można sobie pozwolić również na... minimalizm, oczywiście przy jednoczesnym zachowaniu przytulności. Ograniczamy za to liczbę wzorów, a jasne kolory możemy nieco przyciemnić.

Styl scandi boho
Połączenie scandi, boho i minimalizmu
Kite_rin/Shutterstock

Salon w stylu scandi boho - i inne wnętrza

Urządzając wnętrze w tej estetyce, pamiętajmy, że styl boho scandi powinien zawierać:

 • meble i dodatki wykonane z naturalnego drewna,
 • stolik kawowy mogą zastąpić pieńki,
 • wiklina w postaci wyplatanych koszy do przechowywania,
 • bogactwo wzorów (etniczne inspiracje),
 • fokus na komfort - miękkie sofy i fotele w salonie, duże łóżko w sypialni (oczywiście łóżko z dekoracyjnym zagłówkiem), w kuchni krzesła z poduszkami na siedziskach,
 • plecione dekoracje - makramy, plecionki na poduszkach, plecione dywany, pleciony fotel wiszący (zaczerpnięte ze stylu boho),
 • naturalne materiały to nie tylko drewno i wiklina, ale również kamień i trawa pampasowa, a także bawełna i len,
 • biel i inne jasne barwy,
 • sypialnia i salon w stylu scandi boho uzupełniamy o zasłony, które dla bardziej dekoracyjnego efektu można zastosować w różnych odcieniach na jednym karniszu.
Styl scandi boho
Styl scandi boho
jafara/Shutterstock
  Więcej o:

Skomentuj:

Scandi boho: prostolinijny styl skandynawski i styl boho w jednej aranżacji wnętrz