Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Składanie serwetek papierowych i materiałowych

red. KJT

Składanie serwetek w różne ciekawe kształty to doskonały pomysł na urozmaicenie i dekorację stołu. Zaskocz swoich gości i przygotuj z nami tę prostą dekorację. Zobacz, jak złożyć ciekawie serwetki - krok po kroku.

Składanie serwetek papierowych

Każdy lubi by stół pięknie wyglądał podczas posiłków. Powinien być nakryty ładnym obrusem, a porcelana ciekawie wyeksponowana... i oczywiście nie może zabraknąć serwetek. Jeśli postaramy się je ciekawie złożyć to staną się efektownym dopełnieniem całej naszej kompozycji. Składanie papierowych serwetek wcale nie jest trudne, więc zachęcamy do zabawy w ich składanie nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale przy każdej okazji wspólnych spotkań. Zaskocz swoich gości swoją kreatywnością.

Jak złożyć serwetkę w choinkę

Serwetka złożona w choinkę to prosty sposób na świąteczną stylizację stołu. Nie musisz kupować drogich, wyszukanych ozdób bożonarodzeniowych. Wystarczy zwykła serwetka w jednolitym kolorze, kilka prostych ruchów i twój stół nabierze świątecznego wyrazu. Zobacz jak krok po kroku złożyć serwetkę w kształt choinki. Takie złożenie serwetki jest prostsze niż ci się wydaje i zajmie Ci to tylko dwie minuty!

Potrzebne materiały:

Co jest potrzebne:
 
Dostawy / Składniki:
 
Tkanina 45/45 cm pielucha
mały łuk (opcjonalnie)
pin (opcjonalnie

- bawełniana lub lniana serwetka o wymiarach 45/45 cm

Opcjonalnie: kokardka, szpilka

Składanie serwetek papierowych wzory

Ile głów tyle pomysłów na składanie serwetek. Najbardziej popularne to: kieszonka, choinka, piramida, wachlarz, strzała, gwiazda betlejemska, sukienka, kimono, stożek, róża, kwiat, liście, serca, tulipany. Wymienione wzory  bardzo różnią się bardzo stopniem trudności wykonania i czasem jaki będziemy poświecić na ich złożenie. Warto więc, nim dojdziemy do wprawy, zacząć od najprostszych wzorów.

Składanie serwetek przykłady

By Was zachęcić do samodzielnego składania serwetek wybraliśmy cztery przykłady, które absolutnie zaskoczą i zachwycą każdego gościa przy stole. Do dzieła!

Serwetki złożone w płomień, choinkę, koszulkę i sukienkę
Fot. Tudu, Youtube/niebieskistolik

Składanie serwetek na sztućce

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście składać serwetki (papierowe lub materiałowe) to z pewnością pierwsza na myśl, która Wam przyszła wówczas do głowy to: sztuka Origami. I słuszne. Sztuka składania serwetek papierowych na sztućce wywodzi się właśnie z japońskiej tradycji składania papieru. Spełnia tę samą funkcję medytacyjną, a ponadto umożliwia stworzenie unikatowych dekoracji stołów.

Składanie serwetek wachlarz

Ten rodzaj składanie papierowych serwetek to jeden z najprostszych. Poniżej w trzech krokach pokarzemy jak szybko wykonać wachlarz z serwetek

Krok pierwszy - składamy serwetkę na pół i w 3/4 długości zwijamy w harmonijkę.

Krok pierwszy składania serwetki w wachlarz
Fot. Youtube, 1001dekoracji.pl

Krok drugi - w miejscu harmonijki, składamy serwetkę na pół i zwijamy w trójkąt

Serwetka wachlarz
Fot. Youtube/1001dekoracji.pl

Krok trzeci - umacniamy wszystkie złamania papieru, otwieramy wachlarz i stawiamy na talerzu.

Wachlarz z serwetki czerwonej
Fot. Youtube/1001inspiracji.pl

Skomentuj:

Składanie serwetek papierowych i materiałowych