Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spieki kwarcowe zamiast kamienia – poznaj hit ostatnich sezonów

AZ

Wraz z kolejnymi etapami remontu starego mieszkania czy urządzania nowo wybudowanego domu dochodzi się w pewnym momencie do kwestii dodatków czy finalizowania wizji aranżacji. Dowiedz się, dlaczego warto postawić na spieki kwarcowe.

Łazienka w spiekach kwarcowych
Łazienka w spiekach kwarcowych
Klink

Jedną z istotniejszych kwestii jest dobór odpowiedniego wykończenia podłogi – w zależności od przeznaczenia pomieszczenia wiele osób decyduje się na panele lub deski podłogowe, jednak coraz częściej można spotkać mieszkania, w których cała podłoga wykonana została z płytek. W ostatnim czasie szczególnie popularne stały się płyty wykonane ze spieków kwarcowych, które są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwo utrzymać je w czystości. Przekonaj się, jak wiele zalet mają spieki kwarcowe i dlaczego stały się hitem ostatnich kilku sezonów.

Spieki kwarcowe – jak powstają i z czego zostały wykonane?

Przy okazji doboru podłogi warto zwrócić uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale również praktyczne. Spieki kwarcowe łączą obie te rzeczy, oferując użytkownikom doskonałe wykończenie podłogi przy jednoczesnej gwarancji, że utrzymanie jej w czystości będzie proste. Możliwe jest to dzięki materiałowi – spieki kwarcowe są wykonane z naturalnych kwarców, żywic i pigmentów, co czyni je nie tylko pięknymi, ale i niezwykle trwałymi oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania.

Składniki są mieszane, a następnie formuje się z nich płyty, które prasuje się pod wysokim ciśnieniem, a następnie wypala w temperaturze ok. 1200°C. W ten właśnie sposób otrzymuje się płyty, a dla uzyskania innego koloru lub wzoru, stosuje się dodatki w postaci iłów łupkowych, topników skaleniowych oraz barwników.

Płyty spieków kwarcowych
Płyty spieków kwarcowych
Klink

Montaż spieków kwarcowych – idealna podłoga bez łączeń

Oczywistym wykorzystaniem spieków kwarcowych są podłogi – dzięki temu, że sam materiał dostępny jest w formie dużych płyt prostokątnych o wymiarach 300 × 100 cm i grubości od 3 do 12 mm, z łatwością można ukryć wszelkie łączenia pomiędzy kolejnymi elementami, uzyskując gładką powierzchnię. Oprócz tego montaż spieków kwarcowych nie różni się zanadto od układania płytek czy innych podobnych elementów związanych z wykończeniem podłogi. Trzeba mieć tylko na uwadze, że spieki kwarcowe są wyjątkowo lekkie, co ułatwia montaż w trudno dostępnych miejscach np. łazienkach czy małych kuchniach.

Spieki nad blatem kuchennym
Spieki nad blatem kuchennym
Klink

Inne zastosowanie spieków kwarcowych — blaty kuchenne

Spieki kwarcowe to wszechstronne rozwiązanie, które nada się zarówno do wykończenia podłogi, jak i przygotowania kuchennego blatu. Dzięki swojej odporności na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy działanie żrących substancji (kwasy, detergenty) spieki kwarcowe mogą zastąpić drewniane elementy i będą rozwiązaniem na lata. Materiał jest również odporny na promieniowanie UV, co sprawia, że przez długi czas zachowa on taki kolor, jak w dniu, w którym zamontowano płyty.

Blat kuchenny ze spiekow
Blat kuchenny ze spiekow
Klink

Niesamowite aranżacje kolorystyczne spieków kwarcowych

Główną zaletą spieków kwarcowych są jednak przepiękne wzory, które uzyskuje się wskutek łączenia różnych rodzajów kamieni. Dzięki temu można z łatwością przygotować wykończenie podłogi dowolnego pomieszczenia i mieć pewność, że będzie się ono podobało zarówno domownikom, jak i gościom.

Zobacz także:

Lastryko: znany materiał w nowym wydaniu

Ściana z cegły - aranżacje

Fornir kamienny — tapeta z kamienia

Okładzina korkowa - korek na ścianę

Laminam prezentuje „Le Terre” - nowe spieki kwarcowe

    Więcej o:

Skomentuj:

Spieki kwarcowe zamiast kamienia – poznaj hit ostatnich sezonów