Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Spiżarnia w kuchni

AS/MŚ

Domowa spiżarnia jest marzeniem wielu osób. Kiedy jednak pojawia się możliwość wygospodarowania na nią miejsca, stajemy przed problemem organizacji przechowywania. Chcemy, aby wszystkie składowane tam produkty miały swoje miejsce, a całość była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. W jaki sposób możemy zadbać, aby nasza domowa spiżarnia spełniała te wymagania, nawet w małej kuchni?

domowa spiżarnia
Domowa spiżarnia - system szafek Tandem firmy PEKA
Peka

Nowoczesna spiżarnia na wyciągnięcie ręki - w zabudowie kuchennej

Kuchnia jest pomieszczeniem roboczym, które w wielu domach jest użytkowane bardzo intensywnie. Sprawne przygotowywanie posiłków jest uzależnione od tego, czy przechowywanie w szafkach (również sposób przechowywania żywności) oraz wokół blatów roboczych zostało zorganizowane funkcjonalnie. Kiedy w kuchni panuje porządek, wykonywanie codziennych obowiązków przychodzi nam z większą łatwością, zajmuje mniej czasu i nie jest uciążliwe.

Aby zapewnić sobie takie warunki, nie potrzeba specjalistycznej wiedzy - wystarczy sięgnąć po gotowe, sprawdzone rozwiązania. Dzięki nim wszelkie produkty spożywcze, które nie wymagają warunków chłodniczych, będą na nas czekały poukładane w pakownych i wygodnych w użytkowaniu szafkach. Nasza domowa spiżarnia będzie perfekcyjnie zorganizowana, nic nigdy się nie zgubi, ponadto zabudowa meblowa kryjąca cały system będzie się prezentowała nowocześnie i elegancko. O jakim rozwiązaniu mowa?

Domowa spiżarnia: system Tandem
Domowa spiżarnia: system Tandem
Peka

Sprytne sposoby przechowywania zapasów żywności

Chodzi o system szafek Tandem marki PEKA. Do ich otwarcia wystarczy lekki ruch ręki, a wnętrza oferują imponującą przestrzeń, która umożliwia przechowywanie dużej ilości zapasów różnych produktów. Mamy do dyspozycji pojemne wysuwane szuflady oraz specjalne półki przytwierdzone do drzwiczek meblowych. Zarówno jedna, jak i druga opcja zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić żywności bezpieczne przechowywanie - nic się nie wyleje, nie wysypie, nie wypadnie z szafki, kiedy mocniej pociągniemy.

W zwykłych szafkach łatwo o wprowadzenie bałaganu, kiedy w pośpiechu sięgamy po różne rzeczy - tutaj raz uporządkowana zawartość dokładnie taka pozostanie. Tandem umożliwia zorganizowanie domowej spiżarni w bardzo wygodny sposób - mamy wszystko, co najpotrzebniejsze tuż po ręką, bez konieczności przeszukiwania kolejnych szafek.

Domowa spiżarnia: system Tandem
Domowa spiżarnia: system Tandem
Peka

Ukryta spiżarnia w kuchni

Współczesna domowa spiżarnia powinna maksymalnie ułatwiać przygotowywanie posiłków. System szafek Tandem marki PEKA świetnie się w tym zadaniu sprawdza. Kiedy otwieramy drzwi, tylne półki przybliżają się, dzięki czemu mamy umożliwione sięganie nawet do najgłębszych zakamarków bez konieczności wyjmowania lub przesuwania tego, co znajduje się z przodu. Aby jeszcze lepiej i szybciej orientować się, co gdzie się znajduje, warto przesypać niektóre z suchych produktów do przezroczystych pojemników - wtedy z pewnością nie pomylimy się przy wyborze makaronu czy kaszy.

A co zrobić z przyprawami lub słodyczami w mniejszych opakowaniach? Jak je przechowywać, aby nie zaburzyły ładu naszej domowej spiżarni? System Tandem zadba również o drobiazgi - małe koszyki pozwolą na posegregowanie i tematyczne ułożenie nawet produktów w najmniejszych opakowaniach, co jeszcze bardziej ułatwi zarządzanie zapasami w kuchni.

Domowa spiżarnia: system Tandem
Domowa spiżarnia: system Tandem
Peka

Spiżarnia w kuchni - nie tylko w podręcznych szafkach

Jeśli mamy do dyspozycji dużą wnękę w kuchni - lub możemy skorzystać z niewielkiej przestrzeni przylegającej do tego pomieszczenia, wykorzystajmy ją do magazynowania żywności. W takiej spiżarni sprawdzą się drzwi przesuwne - wygodne i zajmujące niewiele miejsca. Przesuwne drzwi do osobnego pomieszczenia, umieszczone na prowadnicach, będą się łatwo otwierały, zasłonią też zawartość naszej spiżarni, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jeśli planujemy samodzielnie urządzić i wyposażyć spiżarnię, zaplanujmy takie rozmieszczenie półek na ścianach, aby móc tam przenieść również używane rzadziej używane sprzęty AGD oraz część akcesoriów kuchennych (po które rzadziej sięgamy).

W wąskiej kuchni możemy z kolei urządzić spiżarnię w płytkiej zabudowie kuchennej do sufitu - również z przesuwnymi drzwiami - lub żaluzjami meblowymi. Tak zamknięte szafki to zarówno funkcjonalne rozwiązanie, jak i estetyczne - umieszczenie ich w kuchni zapewnia szybki dostęp do zapasów żywności, ale nie psuje aranżacji.

Spiżarnia w kuchni
Spiżarnia w kuchni
Sheila Say/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Spiżarnia w kuchni