Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl nowoczesny. Salon urządzony zgodnie z trendami

Redakcja

Styl nowoczesny wizualnie jest uporządkowany i bardzo komfortowy. Wyróżniają go proste linie i kąty, meble skrzyniowe, zaokrąglone kształty i płynne linie mebli tapicerowanych. Jak urządzić nowoczesny salon? O czym pamiętać w aranżacji małego salonu w bloku?

Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Styl nowoczesny to funkcjonalna i harmonijna przestrzeń. Nowoczesne salony charakteryzują się następującymi elementami:

• Dużo wolnego miejsca - fokus na otwartą przestrzeń. Dekoracje i ozdoby należy stosować z dużą ostrożnością. Nie przeciążaj salonu szczegółami - jeśli chodzi o elementy dekoracyjne, lepiej postawić na nieco surowe wnętrze.

Dużo światła dziennego. Główną rolę odgrywają odsłonięte okna - postarajmy się, aby promienie słoneczne mogły swobodnie wpadać do pomieszczenia - ewentualnie zasłaniać zasłony, rolety lub żaluzje tylko na noc. Tekstylia zastosowane na oknach powinny być lekkie i zwiewne, a także zawierać jasne kolory na przeważającej powierzchni (możemy pozwolić sobie tutaj na wyraziste kolory w postaci akcentów, na przykład lamówki).

• Przewaga spokojnych kolorów i odcieni. Aranżacje powinny być pełne naturalnych barw. Modne są odcienie beżu, bieli, brązu. Możesz również użyć jasnych akcentów kolorystycznych na ciemniejszych powierzchniach, takich jak poduszki na sofie lub błyszczące uchwyty meblowe.

• Proste linie. Wnętrza powinny być wolne od skomplikowanych wzorów. Lepiej zdecydować się na wysoką jakość materiałów wykończeniowych, które same w sobie będą stanowiły dekoracje w różnych odsłonach.

• Funkcjonalność każdego elementu. Wszystkie przedmioty, w tym meble, znajdujące się w salonie powinny być jak najbardziej funkcjonalne.

• Tylko wysokiej jakości materiały. Wybierając meble do salonu, zwróć uwagę na materiały produkcyjne. Nowoczesny styl to przede wszystkim jakość i trwałość. Materiały w salonie muszą być odporne na zużycie. Dobieraj przedmioty w taki sposób, aby służyły ci wiernie przez wiele lat.

• Płaskie sufity w salonie - a jeśli wprowadzasz dodatkowy poziom, unikaj zaokrągleń. Pamiętaj, że wszystkie elementy salonu muszą być ze sobą połączone, szczególnie, jeśli jest połączony z aneksem kuchennym sporych rozmiarów.

• Jeśli lubujesz się w mocnych kolorach, pomaluj wybranym jedną ścianę w salonie - a na jej tle ustaw komplet drewnianych mebli (może się okazać, że niechcący stworzyć ciekawe połączenie stylu glamour z nowoczesnością).

Doskonałym rozwiązaniem do salonu będą wygodne i funkcjonalne systemy przechowywania. Są świetnym zamiennikiem pojedynczych szafek. W takim przypadku nie zapomnij o oświetleniu. Najlepiej jest używać kilku źródeł światła na raz w różnych częściach pomieszczenia. Dzięki temu wnętrze salonu będzie doskonale doświetlone, a tym samym wizualnie cieplejsze i bardziej przytulne.

Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock

Nowoczesny salon - jak stworzyć nowoczesne wnętrze?

Zanim przystąpisz do aranżacji salonu w nowoczesnym stylu, musisz zdecydować się na kierunek, który będzie dominował. Jednocześnie ważne jest, aby skupić się nie tylko na własnych gustach, ale także na cechach architektonicznych pomieszczenia. Zwróć uwagę na kształt pomieszczenia, wysokość sufitów i wielkość okien. Jeśli bardzo trudno jest ci samodzielnie podjąć decyzję, poproś o pomoc profesjonalnego projektanta.

Nowoczesny salon opiera się na zasadach minimalizmu. Tylko jeden obiekt jest centralny, a wokół niego buduje się całe wnętrze. Może to być żyrandol o skomplikowanym kształcie, piękny stół z krzesłami lub obiekt artystyczny. Wykończenia i meble są dyskretne, stanowią tło. Stonowane kolory i odcienie będą wyglądać korzystniej - pomogą stworzyć odpowiednią aranżację salonu.

Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock

Czego unikać w nowoczesnym salonie?

Aby uniknąć typowych błędów przy urządzaniu salonu w nowoczesnym stylu, musisz pamiętać o rzeczach, które nie powinny się tam znaleźć.

• Skomplikowane konstrukcje stropów i ścian. Sufitowe i ścienne sztukaterie, fototapety, skomplikowane wzory na ścianach - wszystko to jest niepożądane w stylu nowoczesnym. Najlepiej trzymać się zasady prostoty.

• Listwy przypodłogowe wykonane z tworzywa sztucznego. Jeszcze gorzej prezentują się plastikowe listwy przypodłogowe wykonane w tej samej kolorystyce, co drzwi lub podłoga. Jeśli chcesz stworzyć nowoczesny salon, skup się na listwach przypodłogowych z drewna lub MDF. Jeśli chodzi o kolor, najlepiej, aby kontrastował z kolorem podłogi (wciąż modne są białe listwy).

• Witraż. Witrażowe okna i drzwi pasują do stylu klasycznego, nie wprowadzajmy ich do nowoczesnego salonu.

Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock

Jak urządzić mały salon w bloku?

Salon nowoczesny będzie się ciekawie prezentował nawet na niewielkim metrażu - pod warunkiem zastosowania pewnych trików. Aranżacja salonu powinna bazować na jasnej palecie kolorystycznej (inspiracji w tym względzie można szukać w stylu skandynawskim). Świetnie sprawdzą się meble modułowe, które będzie można wykorzystywać na różne sposoby. W stylu modern można też wykorzystać wielofunkcyjne meble - na przykład stolik kawowy ze schowkiem i podnoszonym blatem, przy którym w razie potrzeby będzie można spożyć posiłek - będzie spełniał funkcję stołu.

Niewielkie nowoczesne wnętrza powinny zawierać naturalne materiały. Połyskujące powierzchnie frontów meblowych będą odbijały naturalne światło dzienne i tworzyły wrażenie, że przestrzeń jest większa. Ograniczamy liczbę dekoracji - im ich mniej, tym pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym - podsumowanie

Urządzając salon w nowoczesnym stylu, pamiętaj, że nie warto tu oszczędzać. W porównaniu do różnych stylów w nowoczesnym nie powinno się stosować tanich rozwiązań, które przetrwają nie więcej niż parę lat. Używaj tylko naturalnych i wysokiej jakości materiałów, pamiętaj o funkcjonalności każdego detalu.

Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock
Styl nowoczesny - salon
Styl nowoczesny - salon
Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Styl nowoczesny. Salon urządzony zgodnie z trendami