Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szafka RTV — jak dobrać jej styl do charakteru wnętrza?

artykuł zewnętrzny

Salon — miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną i okazjonalnie z naszymi gośćmi. Wiele osób określa to pomieszczenie jako najbardziej reprezentatywne w każdym domu czy mieszkaniu. Stąd też bierze się zazwyczaj duża dbałość o meble, wystrój czy porządek. Każdy chce, aby jego salon robił pozytywne wrażenie na innych, zwłaszcza bliskich osobach, które zaprasza się do domu. Aby to zrobić, trzeba odpowiednio dopasować do siebie meble. Dość nowoczesnym rozwiązaniem jest niska szafka RTV. Wydaje się, iż nie pasuje ona do wnętrz w stylu tradycyjnym lub vintage. Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy Wam, jak dobrać szafkę RTV do charakteru każdego wnętrza, nawet tego w stylu retro.

Szafka RTV — jak dobrać jej styl do charakteru wnętrza?
Szafka RTV — jak dobrać jej styl do charakteru wnętrza?
Gornapolka

RTV szafka — styl nowoczesny czy klasyczny?

W przypadku posiadania telewizora szafka RTV jest niezbędnym wyposażeniem każdego salonu. To właśnie w niej chowa się kable, stawia się różnego rodzaju elektronikę czy głośniki. Jak dobrać szafkę do charakteru wnętrza? Przede wszystkim zaobserwuj, jaki styl dominuje w Twoim mieszkaniu. Jest ono raczej nowoczesne, minimalistyczne czy bardziej klasyczne lub vintage? Ważny element do oceny to również styl mebli w Twoim salonie. Gdy masz drewnianą komodę i szafę, koniecznie dopasuj RTV szafkę kolorem i rodzajem materiału. Wówczas nie zachwieje ona kompozycji stylu pomieszczenia. Natomiast gdy w Twoim salonie panuje nowoczesny minimalizm, zdecyduj się na zimną biel lub głęboką czerń.

Wisząca szafka RTV — doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz

Stosunkowo nowym pomysłem jest wisząca szafka RTV. Z racji tego, iż tego typu rozwiązanie stosuje się od niedawna, nie powinno się go mieszać z tradycyjnym czy retro stylem salonu. Za to tego typu wiszący mebel doskonale sprawdzi się przy nowoczesnych, skandynawskich czy minimalistycznych wnętrzach. Pamiętaj, żeby nie wybierać szafki na wysoki połysk, jeżeli w Twoim salonie dominuje mat oraz szkło. Wiszący element wystroju nada Twojemu pokojowi nowoczesnego i przestronnego charakteru. A tego typu szafka RTV będzie z pewnością skupiała dużą część uwagi Twoich gości.

Wisząca szafka RTV
Wisząca szafka RTV
Gornapolka

Klasyczna szafka RTV — w jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Każda klasyczna szafka RTV posiada nóżki. Zazwyczaj jest wykonana z drewna lub materiałów je imitujących. Tego typu szafka ma też zazwyczaj regularny i standardowy kształt. Do jakiego mieszkania pasuje klasyczna wersja mebla pod RTV? Przede wszystkim do wnętrz, o których nie można powiedzieć, że są nowoczesne. Vintage, klasyka, tradycyjny styl — w salonach reprezentujących te właśnie style powinno się zamieścić klasyczną szafkę RTV. Wówczas będzie ona pasowała do pozostałych mebli, tworząc przy tym z nimi harmonijną całość. 

Który styl salonu doskonale uzupełni biała szafka RTV?

Bardzo eleganckim i stylowym rozwiązaniem do salonu jest biała szafka RTV. Trzeba jednak wiedzieć, że ze względu na kolor nie pasuje zwykle do ciemniejszego wnętrza. Są jednak w asortymencie sklepów szafki białe w stylu nowoczesnym oraz klasycznym, stąd można przyjąć, że sprawdzi się ona w określonych rodzajach pomieszczeń. Warto wybrać tego typu mebel RTV przede wszystkim wtedy, gdy posiadasz inne białe elementy wystroju domu. Jeden element tego koloru w całym salonie będzie nadmiernie skupiał uwagę wyłącznie w tym miejscu. Do angielskiego, bądź retro stylu pokoju będzie najbardziej pasowała klasyczna wersja białej szafki RTV. Natomiast w minimalistyczne lub skandynawskie pomieszczenie, idealnie wkomponuje się nowoczesna, podświetlana wersja tego mebla. 

Czy już wiesz, jaka szafka pasuje do Twojego salonu? Jeżeli masz konkretną wizję tego, jak powinna wyglądać, koniecznie zdecyduj się na szafki RTV na wymiar. Tymczasem życzymy Ci wyłącznie udanych zakupów.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Szafka RTV — jak dobrać jej styl do charakteru wnętrza?