Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targowisko Sztuki w Warszawie: sylwetki wybranych artystów

mat. prasowe

Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki na niezapomnianą ucztę artystyczną, która odbędzie się na dwóch piętrach Butelkowni w zabytkowej Wytwórni Wódek Koneser na północnej Pradze. Targowisko Sztuki to okazja nie tylko do podziwiania, ale także osobistego poznania artystów. Inspirujące rozmowy o sztuce towarzyszą spotkaniom z wyjątkowymi talentami, co tworzy niepowtarzalną atmosferę. Oto sześciu wyjątkowych twórców, którzy wnoszą do tego wydarzenia nie tylko swoje unikalne dzieła, ale także pasję, historie i indywidualne spojrzenie na świat sztuki.

Targowisko Sztuki w Warszawie
Targowisko Sztuki w Warszawie
mat. prasowe

Grzegorz Worpus Budziejewski

Artysta wizualny, malarz, projektant, twórca scenografii miłośnik sztuki i designu. Jego droga twórcza to kontynuacja tradycji rodziny. Edukację artystyczną pobierał od szkoły średniej aż po uczelnię wyższą, Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Aktualnie w twórczości realizuje kilka cykli. Najdłużej tworzonym i najbardziej kojarzonym z Grzegorzem jest cykl „Sensual Landsacpe”. Te gradientowe barwne przejścia to wschody i zachody słońca z różnych szerokości geograficznych. Pozornie abstrakcyjne obrazy faktycznie przedstawiające fragmenty nieba. Pierwszym natchnieniem był rok 2015 i wyjazd do Amalfi i Ravello na Południu Włoch. Zainspirowany pięknem widoku z ogrodów Villa Cimbrone postanowił skupić się właśnie na tym zjawisku.

Jego obrazy są rodzajem medytacji, koją zmysły, budzą skojarzenia z różnymi wspomnieniami i miejscami na świecie w wyobraźni i pamięci odbiorców. Wcześniejsze kompozycje to typowo geometryczne zabawy i próba pokazania przestrzeni i formy kolorem. Obrazy strukturalne, w których dostrzec możemy fakturę, to cykle „Piano” i „music”, a skupiają się one na ogólnym pojęciu i odniesieniach do semantyki muzyki. Napięcia, wibracje, rytm. Autor tworzy graficzne przedstawienie odczuć i emocji związanych z utworem muzycznym, przez co jest to pewnego rodzaju nowy plastyczny „język”, obrazujący emocje grafiką i fakturą obrazu. Cykle organiczne to inspiracje formami biologicznymi, a w pracach cyklu „line” artysta posługuje się pyłem wulkanicznym i popiołem z Bełchatowskiej kopalni. Te wielkoformatowe prace fakturą przypominają kamień, a silny detal kolorystyczny kompozycji buduje napięcie kompozycji.

Grzegorz Worpus Budziejewski
Grzegorz Worpus Budziejewski
mat. prasowe

Weronika Dyląg

Weronika Dyląg jest z zawodu grafikiem komputerowym. Kilka lat temu jej uwaga zwróciła się ku malarstwu. Inspiracje czerpie z prac Yago Hortala, Nicolaosa Schizasa, Orlandy Broom, Jana Kalaba, Chuang Che, na jej prace duży wpływ ma również jej doświadczenie w projektowaniu graficznym, które było bardzo widoczne zwłaszcza w jej wczesnych pracach. Jej zainteresowanie psychologią i interakcjami społecznymi oraz silne przekonanie, że umiejętność wyrażania i przeżywania pozytywnych emocji jest sposobem na zachowanie zdrowia psychicznego, dyktuje jej paletę barw oraz wybór techniki.

Farbami akrylowymi zainteresowała się kilka lat temu, ale praca z czystą farbą akrylową nie była dla niej wystarczająco satysfakcjonująca. Zaczęła więc eksperymentować z różnymi mediami do farb akrylowych, proporcjami - i zdecydowała się użyć podmuchów powietrza zamiast pędzli, które wg artystki podkreślają ulotność emocji, stanowiących temat przewodni jej twórczości.

Weronika Dyląg
Weronika Dyląg
mat. prasowe

Agnieszka Kirzanowska-Osińska

Agnieszka Kirzanowska-Osińska to absolwentka Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki ze specjalizacją Malarstwo w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego. Dyplom obroniła w roku 2007 w pracowni prof. Zdzisława Walickiego. Wcześniej studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Toruniu. Od 2007 roku prezentuje swoje prace na wystawach w kraju i za granicą.

"Sięgając głęboko w siebie, pozwalam energii na swobodne ujście, na trwanie będące zaprzeczeniem codziennego pędu. Powstają wtedy obrazy monochromatyczne, gdzie tonacja ogranicza się do jednej gamy koloru, a barwa i układ stanowi o ich treści. Podczas pracy nad nimi znajduję czas na wyciszenie, pozwalam sobie na swobodę, wolne od schematów operowanie plamą. Nastrój podczas malowania przekłada się na nastrój obrazów. Są one bardziej nostalgiczne, refleksyjne, sensualne, bardziej współgrające z wnętrzem, a nie rywalizujące z nim."

Agnieszka Kirzanowska-Osińska
Agnieszka Kirzanowska-Osińska
mat. prasowe

Michał Poziemski

Michał Poziemski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2016 roku prowadzi autorską pracownię FUV Architekci, a od 2021 roku współtworzy Poziom Studio, gdzie realizuje swoje wizje, używając autorskiej techniki z wykorzystaniem piany, akwareli i tuszy. W swoich pracach poszukuje intrygujących form osadzonych w minimalistycznym krajobrazie. Styk tych dwóch światów stanowi niuans, a zarazem jest bramą wprowadzającą do świata autora.

Michał Poziemski
Michał Poziemski
mat. prasowe

Aneta Szoltis-Mencina

Skoczowianka mieszka i pracuje w Częstochowie. W 2016 roku ukończyła grafikę warsztatową na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od pięciu lat prowadzi własną pracownię graficzną, w której oddaje się swojej pasji – tworzeniu. Z zamiłowania do natury, gór i ptaków czerpie inspiracje do swoich grafik. Poszukuje stałości w zmienności otoczenia. Jej celem nie jest wierne odtworzenie widoku przyrody, a raczej wrażenia, którego doznaje patrząc na nią. Pracuje intuicyjnie i spontanicznie, matryca graficzna jest dla niej polem nieograniczonych możliwości. Najbardziej ceni grafikę artystyczną za jej nie oczywistość ostatecznego rezultatu. Jej barwne prace powstają głównie w technikach linorytu i monotypii.

Aneta Szoltis-Mencina
Aneta Szoltis-Mencina
mat. prasowe

Ewa Żochowska

Ewa Żochowska to artystka sztuk wizualnych (malarstwo, grafika, fotografia, instalacje, performans), animatorka kultury, projektantka (aranżacja wnętrz, murale i malowidła ścienne, projektowanie graficzne), prezeska Fundacji Przędzalnia Sztuki, właścicielka Pracowni Kreatoora. Absolwentka ASP w Łodzi (2002 r.). Od 2013 roku organizatorka warsztatów artystycznych i wydarzeń kulturalnych w Łodzi, m.in. Stacja Księży Młyn – targ staroci, rękodzieła i sztuki użytkowej.

Ewa Żochowska
Ewa Żochowska
mat. prasowe

Targowisko Sztuki to okazja, aby zanurzyć się w bogactwie świata artystycznego i nawiązać bliski kontakt z twórcami. Przyjdź, uczestnicz w inspirujących rozmowach i zdobądź unikatowe dzieła sztuki, które odmienią twoją przestrzeń życiową. Każde zakupione dzieło staje się częścią kolekcji, wzbogacając życie i otaczając inspiracją. Warto docenić trud i pasję artystów, którzy tworzą niepowtarzalne dzieła, przekazując odbiorcom fragment swojej wyjątkowej wizji świata. Weź udział w artystycznej uczcie!

TARGOWISKO SZTUKI / 3-4 Lutego 2024 r.

GODZINY OTWARCIA:

  • sobota, 3 lutego: od 11:00 do 18:00
  • niedziela 4 lutego: od 11:00 do 17:00

WSTĘP WOLNY

  • Centrum Eventowe Butelkownia, Plac Konesera 3, Warszawa
  • targowiskosztuki.com
    Więcej o:

Skomentuj:

Targowisko Sztuki w Warszawie: sylwetki wybranych artystów