Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Terakota - modny kolor w aranżacji wnętrz

mat. prasowe

Za oknami jesień w pełni. Drzewa toną w milionach odcieni, a blask słońca nie jest już tak intensywny. Więcej czasu spędzamy w domach, a co za tym idzie - chętniej podejmujemy się prac remontowych. Nie musimy jednak przeprowadzać gruntownej renowacji wnętrz - czasem wystarczy wymiana mebli lub nawet samych dodatków. W jaki sposób stworzyć przytulny, ciepły klimat w mieszkaniu? Doskonale sprawdzi się kolor terakota!

terakota
Aranżacja z kolorem terakoty
Salony Agata

Aby dobrze przygotować się do aranżacyjnych zmian, warto sprawdzić, jakie kolory dominują w trendach na aktualny sezon. Niedawno swoją paletę barw na rok 2022 opublikował Instytut Pantone. Wśród wytypowanych kolorów pojawiła się cała gama pokrzepiających odcieni, odzwierciedlających otaczającą nas naturę. Należą do nich m.in.: głęboki i zgaszony pomarańcz, winny, soczysty odcień czerwieni, czekoladowy brąz, oliwkowe, a także trawiaste zielenie. W trendy kolorystyczne wskazane przez Pantone idealnie wpisuje się modny obecnie kolor terakoty. Łączy on w sobie wiele odcieni (od głębokiego pomarańczu przez ceglaną czerwień, brąz, a nawet róż), tworząc wyjątkowo stylowy, naturalny i ciepły klimat. Terakota zalicza się do tzw. kolorów ziemi i według architektów wnętrz zostanie z nami na długo.

kolor terakota
Aranżacja z kolorem terakota
Salony Agata

Terakota - ciekawy pomysł na aranżację

Terakota to nie tylko uznany w tym sezonie hit wnętrzarski. To przede wszystkim niezwykle uniwersalny kolor, który idealnie komponuje się praktycznie z wszystkimi barwami. Pasuje zarówno do słonecznych pomarańczy i jasnych, wpadających w róż odcieni czerwieni, jak i ceglano-rdzawych rudości czy czekoladowych brązów. Co więcej, terakota jest świetną bazą dla wielu stylów. Klasyczny, vintage czy rustykalny – m.in. w tych typach wnętrz sprawdzi się ten kolor, będąc albo świetnym akcentem, dodającym odrobiny ciepła chłodnemu wnętrzu, albo dopełniającym przytulną przestrzeń kolorem, który wpisze się w resztę utrzymanego w tym klimacie otoczenia.

Odświeżamy wnętrza kolorem

Terakota jest więc kolorem, na który możemy decydować się zaprowadzając zarówno małe, jak i duże zmiany. Jeżeli mamy w planach większe remonty, uwzględniające chociażby zmianę koloru ścian czy nowy mebel wypoczynkowy – ten naturalny kolor będzie idealnym rozwiązaniem. Pasuje bowiem do złotych dodatków, które na dobre zagościły w naszych wnętrzach. Jest też świetnym kompanem drewnianych mebli czy domowych dżungli, które również nie wychodzą z designerskich trendów. Terakota jest też prawdziwym game changer’em chłodniejszych wnętrz. Jest w stanie ocieplić je, pojawiając się pod postacią dodatków, takich jak: poduszki, dywany, wazony czy kwiaty.

Przytulność i ciepło to elementy, na których zależy nam szczególnie jesienią, kiedy pogoda lubi płatać figle, a dni są coraz krótsze. Jeśli chcemy zatem zmienić coś w swoich mieszkaniach i domach, warto wziąć pod uwagę niemal nieograniczone możliwości, jakie oferuje kolor terakota. Może stać się punktem wyjścia do większych zmian, jak i być inspiracją w trakcie poszukiwania modnych dodatków. Ciepłe barwy w czterech kątach sprawią, że łatwiej będzie nam przetrwać jesienno-zimowy czas, a przy okazji nacieszymy oczy stylowymi wnętrzami, wprost wyjętymi z najlepszych designerskich magazynów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Terakota - modny kolor w aranżacji wnętrz