Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Transport mebli z zagranicy: Jak znaleźć i wybrać odpowiedniego dostawcę?

Artykuł sponsorowany

Transportowanie różnorodnych przedmiotów stało się w dzisiejszych czasach normą. Dostępność firm logistycznych i przewoźników sprawia, że nie ma większego problemu z przewiezieniem jakiegokolwiek towaru. Jeśli zastanawiasz się, jak przetransportować meble za granicę, skutecznym i tanim rozwiązaniem może okazać się współpraca z kurierem. Jak znaleźć odpowiedniego dostawcę? Na co zwrócić uwagę przy wysyłce mebli kurierem oraz jak przygotować towar do transportu? Na te i więcej pytań znajdziesz odpowiedź w artykule.

Transport mebli z zagranicy: Jak znaleźć i wybrać odpowiedniego dostawcę?
Transport mebli z zagranicy: Jak znaleźć i wybrać odpowiedniego dostawcę?
GLS

Prawidłowe zapakowanie mebli do wysyłki

Najważniejszą kwestią w wysyłce mebli kurierem jest ich odpowiednie przygotowanie. Meble muszą być rozkręcone i schowane w kartonach o odpowiednim rozmiarze. Jeśli chcesz przewieźć elementy wyposażenia wnętrz, które posiadają delikatne części, pamiętaj, by dodatkowo osłonić je np. za pomocą folii bąbelkowej. Zabezpiecz również elementy do powtórnego złożenia mebli – wszelkiego rodzaju gwoździe, kołki, śrubki i inne zapakuj w mniejsze pudełko lub woreczek, który umieścisz w paczce. Warto je dodatkowo zakleić taśmą, by małe elementy nie rozsypały się podczas transportu. 

Sprawdź, czy zapakowana przesyłka spełnia normy gabarytowe danego kuriera

Każda firma kurierska określa, jak duże paczki międzynarodowe jest w stanie przetransportować. Jeśli decydujesz się na wysyłkę mebli za granicę z kurierem GLS, to musisz wiedzieć, że firma ta umożliwia transport paczek ważących do 40 kg o szerokości nieprzekraczającej 80 cm, wysokości 60 cm i maksymalnej długości 200 cm. Ponadto suma obwodu i najdłuższego boku nie może przekroczyć 300 cm. Pamiętaj, by mierzyć i ważyć przygotowaną paczkę zawsze po jej zapakowaniu. Tylko wtedy masz gwarancję, że pomiary będą prawidłowe i zmieszczą się w normach kurierskich.

Nie wszystkie meble można wysłać kurierem

Powyższe wskazówki transportu mebli za granicę dotyczą przedmiotów, które łatwo można rozłożyć i spakować w odpowiedniej wielkości kartony. Jednak nie wszystkie meble dają taką możliwość. Przede wszystkim stare egzemplarze, montowane w zupełnie inny sposób niż dzisiejsze meble, powinny być transportowane w całości. W takiej sytuacji może się okazać, że przekraczają one wymiary określone przez kuriera, co oznacza, że przesłanie ich w taki sposób będzie niemożliwe.

Kurierem nie wyślesz także antyków o dużej wartości. Regulaminy firm kurierskich zabraniają transportu tego typu przedmiotów.

Transport mebli z zagranicy z GLS

Jeśli meble, które chcesz przesłać za granicę, spełniają wymogi wymiarowe kuriera GLS, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z usług tego doświadczonego przewoźnika. Decydując się na współpracę z GLS, możesz liczyć na kompleksową, profesjonalną obsługę oraz szybkie i bezpieczne dostarczenie Twojej przesyłki pod wskazany adres. Dzięki rozbudowanemu systemowi logistycznemu na terenie Polski, a także Europy oraz wybranych krajów na świecie, pracownicy GLS realizują wszelkie zamówienia na najwyższym poziomie.

Chcąc wysłać paczkę na terenie Europy, skorzystaj z usługi EuroBusinessParcel. To idealne rozwiązanie dla firm np. sklepów internetowych sprzedających składane meble niewielkich rozmiarów. W usłudze tej standardowy czas dostarczenia przesyłki to 48-96 godzin. Ponadto każdą paczkę można monitorować przez stronę internetową. W ramach usług druga próba doręczenia przesyłki jest wliczona w cenę.

Jeśli natomiast chcesz szybko wysłać paczkę z meblami poza teren Europy, skorzystaj z usługi GlobalExpressParcel. W jej ramach kurierzy dostarczają paczki do m.in. do Stanów Zjednoczonych, Japonii czy Chin. 

Dobrym rozwiązaniem może być także skorzystanie z sieci Szybkiej Paczki. To propozycja dla klientów indywidualnych, którzy sporadycznie wysyłają paczki, a meble, które chcą przesłać, są niewielkich rozmiarów. W takim przypadku odpowiednio zapakowaną paczkę wystarczy dostarczyć do najbliższego punktu Szybkiej Paczki. Na terenie Polski jest ich już ponad 5000, a ich dokładne adresy można znaleźć w wyszukiwarce na stronie GLS. Sprawdź – z pewnością jeden z punktów znajduje się bardzo blisko Twojego miejsca zamieszkania lub pracy. Paczki zostawione na w punktach Szybkiej Paczki są stamtąd odbierane przez kuriera i transportowane dalej. 

Z kolei za granicą w wielu państwach znajdują się analogiczne punkty tzw. ParcelShop, gdzie również klient indywidualny może nadać swoją paczkę, a odbiorca może ją stamtąd także odebrać. To dogodne rozwiązanie, gdyż zarówno punkty Szybkiej Paczki, jak i ParcelShop są często otwarte wieczorami, a niektóre także w weekendy. Pozwala to na odbiór lub nadanie przesyłki o najdogodniejszej dla siebie porze. W ParcelShopach można swobodnie nadać np. paczki z Niemiec do Polski (https://gls-group.com/PL/pl/wysylanie-paczek/przesylki-miedzynarodowe/paczki-do-niemiec). 

Podsumowując, bez względu na to, czy jesteś klientem indywidualnym, czy biznesowym, z GLS łatwo i bezpiecznie przetransportujesz meble z i za granicę. Wystarczy,  że odpowiednio zapakujesz przesyłkę i upewnisz się, że mieści się ona w wymiarach określanych w regulaminie przewoźnika. Poznaj bliżej usługi kurierskie GLS na stronie przewoźnika.

    Więcej o:

Skomentuj:

Transport mebli z zagranicy: Jak znaleźć i wybrać odpowiedniego dostawcę?