Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy 2021. Powietrzne pompy ciepła Galmet

Galmet

Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest wybór systemu ogrzewania c.o. i c.w.u. Warto wtedy wybrać urządzenie, które wykorzystuje Odnawialne Źródła Energii (OZE) i przy niskich kosztach ogrzewania zapewni wysoki komfort użytkowania przez długie lata.

trendy 2021 budownictwo budowa domu materiały budowlane materiały wykończeniowe energooszczędność izolacja termiczna współczynnik  U okna dachowe  okna połaciowe
Powietrzne pompy ciepła Galmet
Fot. Galmet

Przekonaj się, jakie korzyści niesie za sobą wybór powietrznej pompy ciepła Airmax2, jaki komfort i oszczędność zyskujesz.

Kompleksowe rozwiązanie 

Pompa ciepła Airmax2 ogrzeje Twój dom i zapewni ciepłą wodę użytkową.

Dla każdej rodziny 

Dobór mocy pompy ciepła uzależniony jest głównie od zapotrzebowania cieplnego budynku, przez większość czasu pompa pracuje bowiem na potrzeby centralnego ogrzewania. Przy standardowym budynku o powierzchni 160 m2 zamieszkiwanym przez cztery osoby wymagana moc urządzenia to 9 kW. Dobierając moc pompy powietrznej należy zwrócić uwagę na zmienność jej mocy w zależności od temperatury powietrza zewnętrznego. W tym przypadku odpowiedni będzie model 15 GT o mocy nominalnej 14 kW.
Co bardzo ważne pompa ciepła pracuje nawet, gdy temperatura powietrza wynosi np. -20oC. Pompa ciepła Airmax2 jest komfortowym rozwiązaniem również dla budynku o mniejszym zapotrzebowaniu na energię cieplną. Stosuje się wtedy pompę ciepła o mniejszej mocy. Pompy ciepła Airmax2 to modele o mocach: 6, 8, 11, 14, 16, 21, 26 oraz 30 kW.

Gdzie ja to postawię?!

Zapewne w ogródku, tuż obok budynku. Montaż powietrznej pompy ciepła do c.o. nie jest bardzo skomplikowany ani drogi – nie wymaga odwiertów lub niszczenia trawnika. Wystarczy trochę miejsca przy domu i znajomy specjalista, który montaż wykona w 1-2 dni.

Pompa ciepła zrobi to za Ciebie

Wybierając Airmax2 przygotuj się na maksimum komfortu. Oprócz tego, że ta pompa ciepła ogrzeje Twój dom i zadba o ciepłą wodę przez cały rok, to wyposażona w intuicyjny sterownik, umożliwi Ci wygodne zarządzanie całym systemem grzewczym i to poprzez aplikację w telefonie.


Ile zaoszczędzę wybierając pompę ciepła?

Zyskasz nie tylko finansowo, ale otrzymujesz również urządzenie, które korzysta z odnawialnego źródła energii (OZE) i jest praktycznie bezobsługowe, a więc zapewnia maksimum komfortu. W każdym przypadku korzyści finansowe będą różne zależą bowiem od wielu czynników. Dla przykładu dla pompy Airmax2 15 GT, sezonowy współczynnik efektywności (SCOP) wynosi 4 przy ogrzewaniu podłogowym. Pompa ciepła, pobierając zatem średnio 1 kWh energii elektrycznej, wytworzy 4 kWh energii cieplnej. Zdecydowana większość energii jest, więc darmowa i pochodzi ze źródeł odnawialnych.


Czy mogę zyskać jeszcze więcej?

Pompa ciepła Airmax2 idealnie wpasowuje się w program dotacji „Czyste Powietrze” a jej najwyższe parametry potwierdza certyfikat. Wysokość dofinansowania może wynieść nawet 60% poniesionych kosztów. Więcej informacji na
galmet.com.pl.

Skomentuj:

Trendy 2021. Powietrzne pompy ciepła Galmet