Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trendy 2022: jak urządzić salon i sypialnię?

AS/materiał reklamowy

Sezonowa moda szybko przemija, są jednak takie trendy, które zostają z nami na dłużej - i chętnie sięgamy po nie jako inspirację na przestrzeni wielu lat. Aranżacje salonu i sypialni wymagają w tym kontekście szczególnej dbałości o detale - w pierwszym przypadku tworzymy bowiem wnętrze reprezentacyjne, a w drugim - mające zapewnić wypoczynek. Eksperci marki Komandor przygotowali prognozy na 2022 rok - jakie rozwiązania będziemy wykorzystywali w najbliższym czasie?

Garderoba Lumi Sypialnia Soft Loft
Garderoba Lumi Sypialnia Soft Loft
Komandor

Doświadczenia dwóch ostatnich lat zmieniły nasze podejście do urządzania wnętrz. Mieszkania i domy stały się niejednokrotnie miejscem pracy, odbywania spotkań online, zdalną szkołą i przedszkolem. Konieczność ujęcia w czterech kątach dodatkowych funkcjonalności zmusiła nas do przearanżowania przestrzeni życiowej i nadania jej nowego kształtu. Powoli wracamy do "normalności", jednak pewne przyzwyczajenia już z nami pozostaną - jak na przykład większa dbałość o projektowanie wnętrz. Warto w związku z tym poznać obecne i nadchodzące trendy, a następnie wykorzystać je jako inspirację.

Przez ostatnie lata szukaliśmy pomysłów na nowe wnętrza, a czas pandemii tylko ten proces przyspieszył. Nic dziwnego - zrodziły się nowe potrzeby. W wielu wypadkach bardzo trwałe. Dom stał się jeszcze bardziej istotną przestrzenią: miejscem pracy i nauki, a w większym stopniu też relaksu i powrotu do zdrowia. W firmie Komandor od 30 lat obserwujemy i kształtujemy to, jak zmieniają się nasze wnętrza. Pracujemy na ponad 44 rynkach na całym świecie - to daje nam olbrzymią dawkę inspiracji i świadomość tego, jak ewoluują nasze gusta i potrzeby.

podkreśla Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.
Witryna Opal Salon Modern
Witryna Opal Salon Modern
Komandor

Na podstawie tych obserwacji eksperci marki Komandor wyłonili pięć głównych trendów, które będą nadawały charakteru domowym przestrzeniom w najbliższych miesiącach: Natural Neutrality, Modern Classic, Soft Lofty, Dark Elegance oraz Chromatic Modernism. Są one różnorodne, ale mają też dwie cechy wspólne:

  • delikatność i czułość w łączeniu materiałów oraz surowców, dostrzegalną w nawet najbardziej „drapieżnych” stylizacjach,
  • wszystkie trendy są bardzo syntetyczne - oferują tak potrzebny ład i spójność aranżacji.

Trendy 2022: Natural Neutrality

Przez wiele lat w polskich domach prym wiodły aranżacje utrzymane w stylu skandynawskim. Oszczędna paleta subtelnych kolorów i materiały naturalnego pochodzenia tak bardzo przypadły nam do gustu, że nie chcieliśmy się z nimi rozstawać. Naturalna potrzeba zmiany sprawiła, że z czasem ten rodzaj estetyki zaczął się przeobrażać, jednocześnie zachowując jednak wiele elementów charakterystycznych dla Skandynawii. Wciąż stawiamy na proste formy, niezbyt intensywne barwy i naturalny charakter użytych materiałów wykończeniowych. Sięganie po takie rozwiązania pozwala uzupełnić już istniejące aranżacje wnętrz - lub tworzyć całkiem nowe, ale nie mniej atrakcyjne. Trend Natural Neutrality daje tak potrzebne poczucie spokoju, umożliwia wyciszenie i ukojenie zmysłów. Jest szczególnie polecany osobom zapracowanym, które prowadzą intensywny tryb życia.

Trendy 2022: Natural Neutrality
Trendy 2022: Natural Neutrality
Komandor

Trendy 2022: Modern Classic

Zwolennicy klasyki nie muszą rezygnować z podglądania trendów. Umiłowanie elegancji zrealizują za pomocą inspiracji czerpanych z Modern Classic. To propozycja dla tych, którzy nie odnajdują się w nowoczesnych, industrialnych stylizacjach, nie są też skorzy do eksperymentowania z wystrojem. Białe elementy i drewniane powierzchnie uzupełniamy kamieniem i metalem, który w ciekawy sposób może zastąpić dobrze znane sztukaterie. Trend ten bazuje na założeniach stylu skandynawskiego, ale wzbogaca go o subtelne detale i dekoracje. Geometryczne, nieco surowe formy zestawia się tutaj z artystycznymi dodatkami oraz z wysokiej jakości tkaninami i meblami.

Trendy 2022: Modern Classic
Trendy 2022: Modern Classic
Komandor

Trendy 2022: Soft Loft

Styl loftowy to, obok skandynawskiego, najchętniej wykorzystywany rodzaj estetyki w urządzaniu wnętrz w ostatnich latach. Nie każdy jednak gustuje w stylizacjach ściśle nawiązujących do pomieszczeń pofabrycznych, dlatego powstała jego "delikatniejsza" odmiana. Soft Lotf, bo o nim mowa, w równie interesujący sposób nadaje wnętrzom wyrazistości, jednocześnie zapewniając przytulność i domowy charakter. To trend dla tych, którzy poszukują autentyczności i cenią to, co przyniosła współczesność. Beton, cegła i metal są tu kluczowe. Te podstawowe materiały zestawiamy z ciepłym drewnem, żywą roślinnością i miękkimi tkaninami. Postindustrialna surowość zostaje przełamana wygodnymi meblami tapicerowanymi. Zabudowy meblowe wykorzystujemy "punktowo" i raczej we wnękach i narożnikach, aby nie zasłaniać dekoracyjnej struktury ścian. Często są to konstrukcje otwarte albo stworzone z modułów, które następnie łączymy w kreatywny, a zarazem praktyczny sposób.

Trendy 2022: Soft Loft
Trendy 2022: Soft Loft
Komandor
INSPIRACJE: Wnętrza w stylu Soft Loft to przestrzenie otwarte, w których poszczególne strefy się przenikają. Nadal przestronność jest ich wyznacznikiem. Meble na wymiar pozwalają efektywnie zagospodarować salon i urządzić w nim wygodne miejsce do pracy.
INSPIRACJE: Wnętrza w stylu Soft Loft to przestrzenie otwarte, w których poszczególne strefy się przenikają. Nadal przestronność jest ich wyznacznikiem. Meble na wymiar pozwalają efektywnie zagospodarować salon i urządzić w nim wygodne miejsce do pracy.
Komandor

Trendy 2022: Dark Elegance

Wyrafinowana elegancja to styl, któremu nie sposób się oprzeć. Zwolennicy klimatycznych stylizacji z pewnością pokochają w związku z tym trend Dark Elegance, który stanowi intrygującą przeciwwagę dla neutralnych przestrzeni wypełnionych światłem. Jednorodne, ciemne powierzchnie mebli doskonale komponują się z lekkimi elementami dekoracyjnymi w postaci faktur bądź żyłek na kamieniu. Zestawiamy je z komfortowymi meblami wypoczynkowymi lub łóżkiem, których mięsista tapicerka kusi głębią koloru i "obiecuje" relaks na najwyższym poziomie. Nie zapominamy też o dywanach wysokiej jakości, które dopełnią te wyjątkowe aranżacje. Elegancki sznyt oznacza również wykorzystanie szklanych powierzchni - w tym przypadku mogą to być: szklany blat stołu, fronty gablot oraz oprawy oświetleniowe. Warto też postawić na detale wykonane z połyskującego metalu - w postaci zdobień na meblach lub innego typu dekoracji.

Trendy 2022: Dark Elegance
Trendy 2022: Dark Elegance
Komandor
Szafa przesuwna w sypialni Dark Elegance
Szafa przesuwna w sypialni Dark Elegance
Komandor

Trendy 2022: Chromatic Modernism

Modernizm, po latach - nie tyle zapomnienia, co odstawienia na boczny tor - ponownie święci triumfy. Coraz częściej sięgamy do tej stylistyki po inspiracje w urządzaniu przestrzeni mieszkalnych - i nie tylko. Po modzie na retro i vintage odkrywamy na nowo piękno wzornictwa z okresu międzywojennego. A w 2022 roku połączenie jego cech charakterystycznych odnajdziemy w trendzie Chromatic Modernism. W tworzeniu takiej aranżacji wykorzystujemy bardzo zróżnicowaną paletę barw, kreując odważne połączenia. Dodajemy subtelne elementy dekoracyjne, które powinny być elegancko zmatowione, a także drewno, które wprowadza do pomieszczenia przytulny klimat. Zabudowa meblowa w zgodzie z Chromatic Modernism powinna wyróżniać się uporządkowaną formą, której możemy dodać wyrazistości za pomocą pomysłowych detali.

Trendy 2022: Chromatic Modernism
Trendy 2022: Chromatic Modernism
Komandor

Eksperci marki Komandor przewidują, że to właśnie Natural Neutrality, Modern Classic, Soft Lofty, Dark Elegance oraz Chromatic Modernism będą w 2022 roku cieszyły się największą popularnością. Prezentowane style i rozwiązania są nie tylko niezwykle atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne, kryją zatem w sobie potencjał na lata użytkowania. Szafy przesuwne, uchylne, regały, łóżka czy garderoby na wymiar marki Komandor - wszystkie one doskonale skomponują się z wybranym przez ciebie stylem. Który jest twoim faworytem?

Regał Orto Salon Chromatic Modernism
Regał Orto Salon Chromatic Modernism
Komandor
    Więcej o:

Skomentuj:

Trendy 2022: jak urządzić salon i sypialnię?