Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ulubione kolory Polaków. To one królują w naszych domach

red.

Jakie kolory lubią Polacy? Jak urządzamy nasze wnętrza?

Wybór kolorystki wnętrz to trudna i ważna decyzja. Odpowiednio dobrane kolory mogą "wymodelować" nasze mieszkanie, podkreślić jego zalety i ukryć mankamenty. Mogą wprowadzać przytulną atmosferę i budować nastrój. Kolorystyka ma również wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Wybór odpowiednich barw we wnętrzu to niełatwe zadanie - wymaga sporej wiedzy i przede wszystkim wyczucia.

Czas wenge dobiega końca?

Jeszcze kilka lat temu w naszych domach królowało wenge. Wenge to egzotyczne tropikalne drewno o bardzo ciemnym kolorze. Wenge jest twarde i ciężkie.  Mianem wenge określa się również  ciemny kolor wybarwienia. Niepraktyczne, trudne w aranżacji i przytłaczające wenge podbiło polskie wnętrza. W każdym szanującym się salonie meblowym odnajdywaliśmy wenge szafy, meblościanki, kuchnie.

Jakie kolory lubią Polacy?

Wyniki badania Mój Dom przeprowadzonego przez Westwing Home & Living w czerwcu 2015 roku pokazują, że w polskich wnętrzach królują jasne, neutralne barwy. Jeśli decydujemy się na bardziej odważne kolory - najczęściej wybieramy fiolet lub niebieski. Wenge powoli odchodzi do lamusa.

Polacy polubili jasny, skandynawski styl urządzania wnętrz. Ankietowani wskazywali, w jakiej kolorystyce utrzymane są poszczególne pomieszczenia: salon, kuchnia, sypialnia, łazienka i przedpokój. Okazuje się że najczęściej decydujemy się na biele, beże i odcienie szarości. Bezapelacyjnie króluje biel - kolor kojarzący się z nowoczesnością i minimalizmem.

Zobaczcie kilka wnętrz w ulubionych kolorach Polaków!

    Więcej o:

Skomentuj:

Ulubione kolory Polaków. To one królują w naszych domach