Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się lampy ścienne?

Artykuł sponsorowany

Lampy ścienne po wielu latach zapomnienia znowu wracają do łask. Okazuje się, że są one wbrew pozorom bardzo uniwersalne. Świetnie sprawdzają się w niemal każdym pomieszczeniu. Na jaki model warto się w tym przypadku zdecydować? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie oświetlenia tego typu?

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się lampy ścienne?
W jakich pomieszczeniach sprawdzają się lampy ścienne?
Iluminary.pl

Jakie lampy ścienne wybrać do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie wyjątkowe. To w nim człowiek odpoczywa po długim dniu pracy, regenerując swoje siły. Należy zadbać w nim o światło o ciepłej barwie (maksymalnie 3500 K). Wprowadza ono bowiem do wnętrza przytulną atmosferę, która sprzyja odpoczynkowi. 

W sypialni lampy ścienne są na ogół montowane nad łóżkiem lub przy toaletce. Powinny pasować do całej aranżacji. Nie bez znaczenia jest jednak ich funkcjonalność. Osoby, które przed snem lubią czytać książki, powinny zdecydować się na lampy regulowane. Jeśli oświetlenie ma dawać delikatne światło idealne do snu, strzałem w dziesiątkę są kinkiety, które kierują światło ku górze. Prezentują się przy tym bardzo efektownie.

Idealne lampy ścienne do łazienki - czyli jakie?

Łazienka to wbrew pozorom pomieszczenie, w którym człowiek każdego dnia spędza całkiem sporo czasu. W końcu rano i wieczorem trzeba wykonać pewne podstawowe czynności higieniczne np. golenie zarostu czy mycie zębów. Trzeba więc zadbać o obecność w łazience lustra i dobrego oświetlenia. Nieocenione są w tym przypadku właśnie lampy ścienne. 

W łazience najlepiej sprawdzają się kinkiety o nieco wyższej klasie szczelności, które są odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Nie bez znaczenia jest także barwa światła, które emitują. Powinna być ona neutralna i mieć jasno sprecyzowany kierunek padania. Dla wielu osób istotna jest też kwestia designu. 

Czy lampy ścienne to dobry wybór do domowego gabinetu?

Coraz więcej osób pracuje z domu. Praca zdalna w ostatnim czasie zyskała na popularności. Jest rzeczywiście bardzo wygodna. Jednak wymaga przygotowania odpowiedniego stanowiska. Podstawą jest wygodny fotel i biurko. Warto też zadbać o oświetlenie, które nie będzie męczyć oczu. 

Okazuje się, że w domowym gabinecie lampy ścienne mogą być naprawdę doskonałym wyborem. Powinny być to modele emitujące światło o neutralnej barwie, które ułatwia koncentrację. Warto zdecydować się na kinkiety, które dają światło skierowane w dół. Dzięki temu dobrze oświetlają one biurko. Do wyboru są lampy ścienne o różnorodnej stylistyce. Każdy więc z pewnością znajdzie model, który będzie pasować do wystroju jego biura. 

    Więcej o:

Skomentuj:

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się lampy ścienne?