Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Witryna do salonu

Tekst: Edyta Jabłońska

Piękna zastawa, pamiątki, bibeloty czy zdjęcia – wszystkie te przedmioty uatrakcyjniają wygląd naszych wnętrz. Najlepiej prezentują się w przeszklonej szafie, która nie tylko ładnie je eksponuje, lecz także chroni przed kurzem i zanieczyszczeniami. Wybraliśmy najciekawsze modele witryn i kredensów do salonu - zobacz!

witryna do salonu
Organize, drewno, 110 x 44 cm, wys. 215 cm, 5679 zł, westwingnow.pl
westwingnow.pl

Meble do salonu

Wydawałoby się, że witryny i kredensy od dawna nie są modne, tymczasem takie meble są niezwykle popularne, ponieważ właśnie w nich najlepiej prezentują się domowe „skarby”. Tu też są bezpieczne, ponieważ szkło zatrzyma kurz i inne zanieczyszczenia. Ich popularność jest też tak duża ze względu na różnorodność poszczególnych modeli – znajdziemy meble w stylu klasycznym, w nowoczesnej formie, czy stylu vintage.

Zauważalny jest też dość silny trend odnawiania starych mebli. Powstało dużo pracowni, które przywracają leciwym przedmiotom ich dawny wygląd. Tak więc mamy spory wybór mebli, które mogą zaistnieć w niemal każdym wnętrzu, bo chociaż kiedyś kredensy były przypisane prawie wyłącznie do jadalni lub kuchni, w obecnej formie pasują też do salonu, pokoju dziecięcego (gdzie mogą chronić księgozbiór i pluszowe zabawki przed kurzem), a nawet korytarza.

Witryna do salonu
Marone, drewno, 79 x 42 cm, wys. 214 cm, 2295 zł oraz 79 x 42 cm, wys. 177 cm, 2089 zł, meblezych.pl
meblezych.pl

Witryny do salonu w klasycznej szacie

Jak to kiedyś ktoś powiedział „klasyka sama się broni” i taka jest prawda. Meble utrzymane w tym stylu, a zwłaszcza kredensy i witryny mają wiele uroku. Warto jednak podkreślić, że nie są one przypisane tylko do klasycznych wnętrz. Sprawdzą się w pokrewnych stylach, prowansalskim, francuskim, angielskim, orientalnym, a nawet nowoczesnym, gdzie zaistnieją na zasadzie kontrastu.

Nowoczesny design

Nowoczesne witryny rzadko przyjmują formę kredensów, ale za to występują w wielu rozmiarach, ciekawych kształtach oraz są zrobione z różnych materiałów. Ta rozmaitość sprawia, że można je wykorzystać do aranżacji wnętrz urządzonych w niemal każdym stylu. Nowoczesna forma zazwyczaj jest dość minimalistyczna, ale można wybrać model drewniany, który z pewnością doda wnętrzu odrobinę przytulności. Ciekawie wyglądają witryny podświetlane światłem ledowym, które może emitować białą, żółtą lub jakąkolwiek inną barwę światła. Mebel może więc pełnić funkcję dekoracyjnego oświetlenia, a jednocześnie uwydatniać urodę przedmiotów postawionych na półkach.

W stylu vintage

Piękne meble z połowy ubiegłego wieku odcisnęły tak wielkie piętno na współczesnych projektantach i na nas samych, że obecnie powstaje wiele modeli inspirowanych ich designem. Oczywiście najładniej zaprezentują się w mieszkaniu urządzonym właśnie w klimacie XX w., ale mogą też uatrakcyjnić wygląd wnętrz urządzonych w innych stylach.

Z drugiej ręki

Na platformach aukcyjnych i sklepach internetowych pojawia się coraz więcej mebli używanych, ale odnowionych. Być może wpływ na to miało nasze zamiłowanie do tego, co stare, a być może troska o środowisko i staranie, by nie wyrzucać niczego pochopnie. Tak czy inaczej tzw. meble z duszą, mające swoją historię to prawdziwe skarby, zwłaszcza te odnowione przez profesjonalne pracownie, które albo przywracają im stary wygląd, albo nadają zupełnie nowy. Zakup zazwyczaj odbywa się na zamówienie, nie dostaniemy identycznego mebla z portfolio pracowni, ale możemy poprosić o podobny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Witryna do salonu