Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: Clapp - meble w stylu lat 50. i 60.

red.

Kolekcja Clapp zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti jest połączeniem inspiracji designem lat 50. i 60. z nowoczesną linią i szlachetnymi tkaninami.

Meble w stylu vintage są obecnie bardzo modne. Złoty okres polskiego wzornictwa, przypadający na lata 50. i 60. XX w. wciąż inspiruje projektantów. Fascynację stylistyką vintage widać również w kolekcji mebli Clapp dla marki Noti, zaprojektowanej przez Piotra Kuchcińskiego. Meble na drewnianych nogach wyraźnie nawiązują do konstrukcji fotela "366" projektu Józefa Chierowskiego.  Nowa kolekcja Kuchcińskiego składa się z sofy, fotela oraz dwóch stolików o różnych wymiarach.

Forma mebli z mocno zarysowanymi krawędziami i wyraźnie przerysowanymi proporcjami drewnianych elementów jest nowoczesna w wyrazie. Połączenie estetyki vintage i współczesnych kształtów oraz duży wybór sposobów wykończeń drewna i materiałów tapicerki, dają swobodę w tworzeniu indywidualnej kolekcji.

W kolekcji Clapp można dostrzec cechy charakterystyczne dla projektów Kuchcińskiego: minimalizm, geometria, prostota, bezkompromisowy wybór materiałów, skupienie uwagi na detali i brak ornamentalistyki. Piotr Kuchciński, jeden z najbardziej docenionych polskich projektantów, przyznaje, że lata 50. i 60. to jego ulubiony okres w designie, z którego czerpie pełnymi garściami.

Przedpremierowy pokaz kolekcji Clapp odbył się podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival. Co sądzicie o tych projektach?

Skomentuj:

Polski projekt: Clapp - meble w stylu lat 50. i 60.