Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Młodzi projektują - Kasia Bajerowicz

Agata Ziółkiewicz

W poszukiwaniu pięknego obrazka zajrzyj do Kasi Bajerowicz.

Kto? Kasia Bajerowicz - grafik, ilustrator, fotograf.

Co i jak? Po latach pracy w agencjach reklamowych postanowiła pracować na własne konto i robić to o czym zawsze marzyła: ilustrować książki dla dzieci.

Kasia rysuje, maluje obrazki, tworzy ilustracje do książek dla dzieci i do podręczników. Powołuje do życia urocze filcowe zwierzątka. Odnawia stare meble, lubi decoupage. Wciąż się uczy, wypróbowując nowe materiały i nowe techniki. Ilustracje Kasi Bajerowicz przywodzą na myśl mistrzów, choćby Jana Wilkonia, Jana Marcina Szancera i najlepsze przykłady polskiej ilustracji książek dla dzieci. Niemniej są bardzo oryginalne i pełne niespodzianek, które widz z przyjemnością odkrywa.
Ilustracje Kasi cechuje dziecięcy zachwyt światem i niezwykła wyobraźnia. Artystka doskonale rozumie świat dziecka, wie, że lęki trzeba oswajać. Jej obrazki w tym pomagają. Bajkowy smok nie jest aż tak straszny, a Czerwony Kapturek póki co nie dostrzega wilka.

Malowanie sprawia jej wiele radości i przyjemności. Nowe pędzelki są okazją do nowych obrazków (Ptaszydła, Liski), czytana właśnie książka inspiruje do pełnej grozy i tajemnicy ilustracji (Powóz). Kot Homer stał się bohaterem cyklu obrazków o kocim życiu pod znamiennym tytułem Odyseja Homera, a bezsennymi nocami artystki zawładnęły kuropatwy. Nawet brzydka, deszczowa pogoda na obrazkach Kasi zachęca do spacerów i pomaga przetrwać jesień. Niejeden obrazek od tej artystki będzie niepowtarzalną ozdobą pokoju dziecięcego, a może być też świetnym prezentem niemal dla każdego - w każdym z nas mieszka przecież dziecko.

Inspiracje? Inspiruje ją życie, jej córki, otaczający ją świat. Od czasu gdy fotografuje zmieniło się jej postrzeganie świata i wpłynęło w dużym stopniu na jej malowanie.

Plany? Przede wszystkim nowe ilustracje. Ma też inne plany artystyczne, ale na razie nie chce ich zdradzać.

Kontakt:

Blog: To i owo czyli rzeczy różne i inne, tu w szczególności zakładka: Kolorowe Kredki
Obrazki Kasi Bajerowicz można kupić w Pakamerze - tutaj jako Pink Ink.

    Więcej o:

Skomentuj:

Młodzi projektują - Kasia Bajerowicz