Niewielkie mieszkanie na poddaszu starej kamienicy

red.

Ciepła kolorystyka, drewno i miękkie tkaniny, czyli przepis na przytulne mieszkanie na poddaszu starej kamienicy.

Le Marais to dzielnica zwana często "Starym Paryżem". Usytuowana jest na północnym brzegu Sekwany, w trójkącie między Centrum Pompidou, Placem Bastylii i Placem Republiki. Pełno tu wąskich uliczek, klimatycznych knajpek i starych kamienic. Na poddaszu XVIII- wiecznej kamienicy w samym sercu Le Marais znajduje się mieszkanie, zaprojektowane przez Margaux Beja.

Projektantce znakomicie udało się połączyć stare z nowym. Chociaż wnętrza są nowoczesne, czuć tu przytulny, historyczny klimat. Ciepła kolorystyka, dużo drewna i miękkich tkanin - wszystko to sprawia, że w tym mieszkaniu aż chce się być.

Mieszkanie jest niewielkie. Składa się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, sypialni oraz pralni i łazienki z prysznicem. Właścicielom bardzo zależało na wyodrębnieniu osobnej sypialni. Zaprojektowano więc ściankę działową i szklane, nowoczesne drzwi, oddzielające sypialnię od reszty pomieszczenia.

Warto zwrócić uwagę na "techniczną ścianę" zabudowano deskami z orzechowego drewna. Świetnie pasuje ona do starych belek, których w mieszkaniu sporo. Za ścianą "ukryto" łazienkę i pralnię.

Przyznajemy, że to mieszkanie bardzo nam się podoba. A Wam? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Skomentuj:

Niewielkie mieszkanie na poddaszu starej kamienicy