Kolor Roku 2018 Pantone został wybrany

red.

Wiemy, jaki kolor będzie najmodniejszy w nadchodzącym roku! Został wybrany przez specjalistów z Pantone Color Institute. To Ultra Violet.

Jak co roku w grudniu Pantone Color Institute ogłasza Kolor Roku, który będzie dominować w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Tym razem ten tytuł trafia do odcienia o nazwie Ultra Violet. Jest to wyrazisty odcień fioletu.

W informacji Pantone Color Institute, czytamy, że jest to odcień złożony i kontemplacyjny. Ultra Violet sugeruje tajemnice kosmosu, ciekawość tego, co się ma dopiero wydarzyć i odkrycia tego, co nieznane. "Ogromne i bezkresne nocne niebo jest symbolem tego, co jest możliwe i inspiracją do poznawania świata poza naszym własnym".S

Przeczytaj także: Fioletowe dodatki do mieszkania

Kolor fioletowy ma bogate symboliczne znaczenie. Jest barwą królewską, przypisywaną koronowanym głowom. Często też kapłani przywdziewają fioletowe szaty, dlatego barwa ta symbolizuje duchowość, ale też magię, a nawet siły nadprzyrodzone. W porównaniu z zielenią greenery, która była Kolorem Roku 2017, Ultra Violet jest zdecydowanie bardziej złożony, zagadkowy, skłaniający do przemyśleń.

Żyjemy w czasach, które wymagają pomysłowości i wyobraźni. To jest ten rodzaj kreatywnej inspiracji, który jest właściwy dla Pantone 18-3838 Ultra Violet - fioletu opartego na błękicie. Przenosi on naszą świadomość i potencjał na wyższy poziom. Od eksplorowania nowych technologii i innych galaktyk, po artystyczną ekspresję i duchową refleksję

- mówi o nowym kolorze roku Leatrice Eiseman, dyrektor Pantone Color Institute.

Fiolet będzie się teraz ze wzmożoną intensywnością pojawiał w designie, wnętrzach, modzie i niemal każdej dziedzinie związanej z projektowaniem.

Skomentuj:

Kolor Roku 2018 Pantone został wybrany