Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wybieramy nowoczesne meble - jakie kolory w 2022 roku?

AZ/materiał reklamowy

Dostrzec można, iż trendy wnętrzarskie w ciągu ostatnich miesięcy dosyć leniwie podchodzą do zmian. Podobnie jak w ubiegłym roku, w roku 2022 dostrzec można tendencję do stylizowania wnętrz na przytulne, kojarzące się z wyjątkowością natury otoczenie. Konieczność pozostawania w domach w okresie gdy koronawirus szalał w najlepsze, spowodował, że zatęskniliśmy za bezpośrednim obcowaniem z Matką Naturą. Czy jednak raczej negatywnie kojarząca się kwarantanna wpłynęła na to, iż na obecne trendy spoglądamy w sposób nieprzychylny? Absolutnie! Projektanci wnętrz skomponowali stylizacje, które zapierają dech w piersiach – bynajmniej nie przez kłopoty ze zdrowiem.

Wybieramy nowoczesne meble - jakie kolory w 2022 roku?
Wybieramy nowoczesne meble - jakie kolory w 2022 roku?
Ramaro

Podobnie jak w roku 2021 prym wiodą odcienie zieleni. Do wnętrz można zatem zapraszać szmaragdowe kanapy, meblościanki przywodzące na myśl świeże awokado lub oliwki. Na poduszkach widoczne być powinny na przykład liście plamy lub stół okalać krzesła z siedziskami w egzotyczne monstery. Mile widziane są dywany i poszewki na poduszki z długim sznurkiem imitującym trawiasty obszar. Ponadto komody, których szuflady zdominowane zostały przez pnącza (namalowane, bądź przypięte) oraz tapicerowane fotele postawione obok stolika wypełnionego żywymi, bądź sztucznymi kwiatami, tak samo sofa do salonu.

Dzika i jednocześnie wyciszająca zieleń to jednak nie wszystko. Tegorocznym kolorystycznym hitem jest również fiolet! Niech zatem subtelnym lub całkiem oczywistym dodatkiem stanie się ława w barwie oberżyny, kilka lub kilkanaście śliwkowych donic spoczywających na półkach, konsola nawiązująca do soczystych borówek czy prowansalska kuchnia z motywem lawendy. Gwarantowany efekt wow zapewni narożnik wpadający delikatnie w róż. Nie należy jednak na straty spisywać już obecnego we wnętrzu narożnika w odcieniu granatu, gdyż niebieski to także motyw mile widziany w tym roku.

Przepiękne błękitne niebo albo nieco turkusowa bryza morska wciąż dominować będzie w katalogach wnętrzarskich w 2022 roku. Niech zatem na miejscu postaną błękitne zagłówki, chabrowe zasłony, kobaltowy obrus na stole w stylu skandynawskim czy też krzesła jadalniane z tapicerką w niezapominajki.

Nie tylko kolor, czyli trendy uwzględniające także deseń

Co jednak z bardziej standardowymi barwami? Otóż meble kuchenne w odcieniach sosny, łóżko bukowe i korytarz z solidną olchową garderobą również będą tym, co wśród barw na rok 2022 wymieniają projektanci. I istotny będzie nie tylko kolor, co i deseń. W związku z tym widoczne słoje i nierówny gradient kojarzące się z korą to coś, co perfekcyjnie podkreśli nowoczesne wnętrze. Elementem obowiązkowym jest także szarość kamienna. Beton na ścianach, a w przypadku mebli marmurowe blaty, ''kamienna'' okleina i tapicerka utrzymana w popielu pasują do wnętrza i istnieją spore szanse, że za rok czy dwa nadal będą wpisywać się w najmodniejsze trendy.

Warte rozważenia jest także wprowadzenie drewna do dotychczas sterylnie białej łazienki. Odpowiednio zaimpregnowane meble odporne są na wilgoć i całkowicie nieodporne na... podziw! Szczególnie jeżeli połączymy je z którymś z proponowanych powyżej kolorów.

W tym miejscy wysnuć można oczywisty wniosek — nowoczesne wnętrze w roku 2022 stawia nie tyle na styl mebla, ile na jego kolor, deseń i materiał, z którego został wykonany. Bezustannie ''trendi'' komody na wysokich nóżkach, minimalistyczne stoły, niebanalne w formie krzesła czy jednobarwne kanapy skupiają się na wykorzystaniu nie tyle ich budowy, ile kolorystycznym szaleństwie. Choć przyznać trzeba, że w zależności od upodobań rozstrzał barw jest spory, to jednak wszystkie one pozwalają na odczucie błogości, spokoju, jaki daje przyroda.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wybieramy nowoczesne meble - jakie kolory w 2022 roku?