Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wygodne krzesła biurowe

Redakcja

Odpowiednia aranżacja gabinetu ma ogromny wpływ na nasze codzienne samopoczucie oraz efektywność. Niezależnie od tego, czy mamy gabinet w siedzibie firmy, czy w domu, postawmy na sprawdzone i ergonomiczne meble biurowe. Przede wszystkim warto zainwestować w wygodne krzesło biurowe — dla wygody, dla komfortu pracy, ale również dla zdrowia.

krzesła biurowe
Domowe biuro
Followtheflow/Shutterstock

Komfortowe krzesło biurowe

Wszystko zaczyna się w szkole podstawowej: siedzimy na lekcjach kilka godzin dziennie, później odrabianie zadań domowych przy biurku. Szkołę podstawową, średnią, studia i później pracę często spędzamy w pozycji siedzącej, która nie jest naturalną pozycją dla człowieka. Wybawieniem dla kręgosłupa może być dobrze dobrany fotel.

Należy wybrać fotel, który ma możliwość dopasowania wysokości siedziska do osoby, która na nim siedzi. Siedzisko powinno być tak ustawione, aby w czasie siedzenia można było płasko postawić stopy na podłodze nogi nie powinny swobodnie zwisać bez kontaktu z podłożem).

Krzesła i fotele biurowe — regulowane elementy

Przyjmuje się, że prawidłowa postawa to taka, gdzie ramię i przedramię są do siebie prostopadłe (ustawione pod kątem 90 stopni), podobnie jak udo i podudzie. Oparcie fotela powinno z kolei sięgać przynajmniej ramion, aby wspierać kręgosłup.

Krzesła biurowe poza standardowymi funkcjami mogą mieć dodatkowe udogodnienia, np. mechanizm pozwalający się swobodnie bujać w fotelu i zablokować go w wybranej pozycji. Można regulować siłę oporu, jaki będzie stawiał fotel w czasie bujania. Siłę oporu dostosowuje się do wagi użytkownika. Po zwolnieniu blokady wybranej pozycji kołyski fotela, oparcie nie uderzy gwałtownie w plecy użytkownika dzięki zastosowaniu funkcji Anti-Shock.

krzesła biurowe
1. Fotel biurowy Ergoshape ES 100/https://umstuhl.pl/ 2. Krzeslo Biurowe na Kólkach z Podlokietnikami Teill Colors/https://www.sklum.com/
Fot. producenci

Krzesło biurowe — wzornictwo i jakość wykonania

Kolejnym ważnym czynnikiem jest jakość materiałów użytych do produkcji krzesła. Krzesła biurowe powinny być wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, takich jak skóra, tkanina lub siatka, która jest oddychająca i zapewnia wentylację pleców.

Ważną kwestią jest również design i estetyka krzesła. Krzesło biurowe powinno pasować do stylistyki pomieszczenia, w którym się znajduje, ale równocześnie powinno być funkcjonalne i praktyczne. Ważne jest również, aby krzesło było łatwe do czyszczenia i utrzymania w czystości.

krzesła biurowe
1. Fotel Speed WS HD/https://www.centrumkrzesel.pl/ 2. Fotel Biurowy Fredro Drewniany Skórzany/https://www.newood.pl/
Fot. producenci
    Więcej o:

Skomentuj:

Wygodne krzesła biurowe