Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zabudowa pralki: słupek meblowy

Redakcja

Meble łazienkowe pomagają nie tylko w organizacji przechowywania, ale też mogą posłużyć do zabudowy pralki. Jakie szafki łazienkowe znajdziemy w ofercie polskich sklepów? Jak zabudować pralki ładowane od góry?

Zabudowa pralki: słupek meblowy
Zabudowa pralki: słupek meblowy
Miele

Zabudowa pralki - w łazience i nie tylko

Komfortowe umieszczenie pralki w łazience nastręcza wielu problemów - szczególnie w niedużych mieszkaniach. Tradycyjny model ma wymiary 60 x 60 x 86 cm, mniejszy - czyli model slim - to głębokość około 40 cm. Mogłoby się wydawać, że najwygodniej jest mieć pralkę w łazience, gdzie rozbieramy się do mycia i czasem zdarza nam się prać ręcznie. Ale co robić, kiedy brakuje miejsca - lub wolimy przenieść pralkę poza łazienkę, aby we wnętrzu urządzić dodatkowo prysznic?

Montażu pralki możemy dokonać również w przedpokoju lub kuchni. Zabudowa pralki w obrębie mebli kuchennych będzie się wiązała z tym, że blat roboczy znajdzie się wyżej niż normalnie. Aby schować pralkę w zabudowie w holu, wystarczy przeznaczyć odpowiednią przestrzeń w szafie - i zamknąć ją frontem meblowym. Pamiętajmy jednak, że fronty meblowe będzie trzeba czasem zostawić uchylone, aby wnętrze pralki po praniu mogło dobrze wyschnąć.

Zabudowa pralki: słupek meblowy
Pralkę przesłaniają drzwi z aluminiowych żaluzji. Nad nią we wnęce znajdują się szuflady i szafka z płyty MDF zamykana drzwiczkami.
Fot. Monika Lewandowska, projekt wnętrza Milena Maciak

Jak zabudować pralkę w małej łazience?

Pralka w łazience może się znaleźć pod blatem, na którym możemy umieścić umywalkę - ale wtedy musi to być model wpuszczany w blat, inaczej jej rant znajdzie się bardzo wysoko i korzystanie z niej stanie się niewygodne. Szafka, w której zamkniemy pralkę, musi mieć głębokość około 70 centymetrów (oprócz 60 cm głębokości pralki, doliczamy miejsce na podłączenie z tyłu do gniazdka oraz fronty meblowe z przodu) - to czyni meble łazienkowe masywnymi. Dlatego często rezygnujemy z frontów i decydujemy na pralkę slim.

Inna opcja to zabudowa pralki w słupku meblowym, który możemy kupić w wielu sklepach z wyposażeniem łazienek - i w marketach budowlanych, lub zamówić u stolarza na wymiar. Jeśli w projekcie łazienki z pralką planujemy uwzględnić suszarkę, lepiej zdecydować się na model 2 w 1 - czyli połączenie pralki z suszarką.

Szukasz pomysłu do zabudowy pralki w łazience? Zobacz inspiracje

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Zabudowa pralki: słupek meblowy