Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zamieszkaj w chmurach - polskie wysokościowce z apartamentami

Marcin Kaczmarczyk

Mieszkanie w wieżowcu? Panorama aż po horyzont i miasto u naszych stóp. To w Polsce już możliwe. Ale niestety dostępne dla nielicznych. Nie tylko z powodu ceny. Wyjątkowych wysokościowców jest po prostu bardzo mało.

Trzy miasta, cztery budynki, kilkaset luksusowych apartamentów, z których najtańszy kosztuje 709 tys. zł - tak w największym skrócie wygląda oferta deweloperów w Polsce dla tych wszystkich, którym marzy się obserwowanie świata z perspektywy polującego jastrzębia.

Wieżowce warszawskie

Największy wybór mają mieszkańcy Warszawy. Przy Złotej 44, w samym centrum, przy Pałacu Kultury i Nauki stoi Żagiel, dzieło Daniela Libeskinda. Jeden z najsłynniejszych architektów świata zaprojektował budynek, obok którego nie można przejść obojętnie. Wysoki na 192 metry (52 kondygnacje) już stał się jedną z ikon Warszawy. Na swoich właścicieli czeka tu jeszcze 230 apartamentów.

Kilkaset metrów od Żagla zbudowano Cosmopolitan wg projektu Helmuta Jahna, architekta, który jest twórcą między innymi berlińskiego Sony Center i którego zestawia się z takimi sławami jak Norman Foster czy Zaha Hadid. W 44-kondygnacyjnym budynku Cosmopolitan wolnych jest około 115 apartamentów.

Najwyższe w Polsce

We Wrocławiu stoi natomiast górujący nad całym miastem Sky Tower. Wysoki na 212 metrów, co daje mu tytuł najwyższego budynku mieszkalno-biurowego w Polsce. Z tarasu widokowego, znajdującego się na przedostatnim 49 piętrze, widać nie tylko panoramę stolicy Dolnego Śląska. Przy sprzyjającej pogodzie można zobaczyć odległą o niemal 100 km Śnieżkę - najwyższy szczyt Karkonoszy. Niestety, w Sky Tower zostało już niewiele wolnych apartamentów - około 18. Ale wśród nich cztery położone niemal na samym szczycie, bo aż na 48 piętrze.

Niepowtarzalnymi widokami można się także napawać z ostatnich pięter Sea Towers, apartamentowca zbudowanego w Gdyni kilkadziesiąt metrów od linii brzegowej Zatoki Gdańskiej i kilkaset metrów od zacumowanej "Błyskawicy", legendarnego niszczyciela z okresu II wojny światowej. Z okien najwyżej położonych apartamentów - budynek ma nieco ponad 141 metrów i 38 kondygnacji - w pogodne dni dojrzeć  można między innymi plaże na Helu. W Sea Towers, podobnie jak w Sky Tower, większość apartamentów została już sprzedana. Wolnych jest jeszcze 16 mieszkań.

Luksus, prestiż, wyjątkowość

Te trzy słowa chyba najlepiej opisują ofertę apartamentów w czterech najwyższych budynkach mieszkalnych w Polsce. Deweloperzy każdego z nich rozumieją je jednak nieco inaczej, na różne sposoby kuszą klientów.

Do Cosmopolitana przyciągać ma już między innymi sama nazwa. W zamyśle twórców w pewien sposób definiuje dla kogo ten budynek zbudowano - dla "obywateli świata". Kim oni są? Według dewelopera to "ludzie, którzy sami decydują o swoim życiu, wybierają to, na co mają ochotę, szukają inspiracji w sztuce, muzyce czy architekturze. Żyją w ciągłym ruchu, nieustannie podróżują i czują się związani z kulturą i sztuką całego świata. Wystawa w Londynie, zakupy w Mediolanie, koncert w Madison Square Garden, wizyta u przyjaciół we Florencji, żeglowanie u wybrzeży Argentyny. Tworzą sobie życie, jakie im odpowiada i to właśnie dla nich powstał ten ekskluzywny budynek apartamentowy".

Tak wygląda salon na 50. piętrze wieżowca Złota 44. Wszystkie apartamenty są oferowane z kompleksowym wykończeniem, a potencjalni nabywcy mogą wybrać jeden z dziewięciu wariantów aranżacji wnętrz.Fot. serwisy prasowe

Co obywatele świata znajdą w Cosmopolitanie? Apartamenty o powierzchni od 53 do 195 metrów kwadratowych. Każdy z nich o wysokim standardzie wykończenia: m.in. dębowe deski podłogowe, włoski marmur w łazienkach, ceramika i armatura najlepszych światowych marek, starannie zaprojektowana kuchnia z supersprzętem AGD, rolety, klimatyzacja oraz inteligentny system zarządzania mieszkaniem sterowany ze smartfona. Na swojego nabywcę czeka również całe 42 piętro budynku o powierzchni 655 metrów kwadratowych z kilkudziesięciometrowym tarasem.

Penthouse z widokiem na Warszawę

W Złotej 44 najmniejsze studia mają 62-70 metrów kwadratowych, potem powierzchnie rosną stopniowo aż do kilkuset metrów kwadratowych. Ofertę wolnych lokali zamykają ogromne penthouse'y, zajmujące całe piętro. Ich powierzchnia sięgać może nawet 1000 metrów kwadratowych. Projekty wnętrz powstały w renomowanej, londyńskiej pracowni Woods Bagot, która odpowiadała za aranżację wnętrz jednego z najbardziej luksusowych, nowych hoteli na Manhattanie - Baccarat Hotel. Otrzymał on w tym roku prestiżową nagrodę Hospitality Design Magazine Award w kategorii Luxury za design wnętrz. Wszystkie apartamenty są oferowane z kompleksowym wykończeniem, a potencjalni nabywcy mogą wybrać jeden z dziewięciu wariantów  aranżacji wnętrz. Dostępne są ponadto trzy formaty - Standard, Premium i Deluxe, każdy z nich oferowany jest w trzech wariantach kolorystycznych.

We wrocławskim Sky Tower luksus również jest standardem. Wśród kilkunastu dostępnych jeszcze apartamentów większość ma powierzchnię od 96 do 200 metrów kwadratowych. Na klientów czekają przy tym cztery apartamenty penthouse położone na 48. piętrze o powierzchni od 127 do 227 m kw. Wszystkie mogą być wykończone wg indywidualnych projektów, które powstały we współpracy z renomowanymi architektami wnętrz. Deweloper ma specjalny dział aranżacji i wykończenia wnętrz, który koordynuje przebieg procesu wykończeniowego apartamentu - od powstania projektu, poprzez jego wykończenie, umeblowanie oraz doposażenie.

Zalety mieszkania w wieżowcu

W Sea Towers zostało najmniej wolnych apartamentów, wciąż można jednak kupić oryginalne mieszkanie - np. luksusowy apartament trzypokojowy o powierzchni 140 metrów na 28 piętrze. W nim, między innymi, oprócz 23-metrowej kuchni jest 12-metrowa jadalnia w wykuszu, z którego widać panoramę linii brzegowej, centrum Gdyni i porośnięte lasem wzgórza morenowe.

Same apartamenty w wysokich budynkach to jednak nie wszystko. Liczą się dodatki. Na czwartym piętrze Cosmopolitana przygotowano strefę relaksu (dostępną wyłącznie mieszkańcom apartamentów) obejmującą m.in. fitness klub z siłownią, pokój do masażu, saunę suchą oraz mokrą, a także jacuzzi.

Na ósmym piętrze Złotej 44 znajduje się największy w Polsce w budynku apartamentowym basen o długości 25 metrów. Do tego siłownia, gabinety masażu, sauna fińska i łaźnia parowa oraz kino z symulatorem do gry w golfa. Jest także przestronny taras z jacuzzi i leżakami.

Do dyspozycji mieszkańców Sky Tower jest między innymi położona na czwartej kondygnacji ścieżka joggingowa. Poza tym w budynku można zrobić zakupy w galerii handlowej, zrelaksować się w klubie SPA, a wieczór spędzić w klubie bowlingowym bądź bilardowym.

Standardem w ekskluzywnych wysokościowcach jest usługa concierge. Ich mieszkańcy, podobnie, jak w kilkugwiazdkowych hotelach, mogę dzięki niej np. zamówić taksówkę, zarezerwować stolik w restauracji czy kupić bilety lotnicze.

Ile kosztuje mieszkanie pod chmurami?

W Sea Towers znajdziemy najtańszy apartament za 709 tys. zł - trzy pokoje, 21 piętro, widok na miasto. Wspomniany apartament o powierzchni 140 metrów, to już koszt na poziomie ok. 2 mln zł.

W Sky Tower ceny zaczynają się od 17,2 tys. zł za metr kwadratowy. Najdroższe apartamenty położone są na 48. piętrze - to cztery największe pentahouse'y. Ich cena sięga kilku milionów złotych.

W Żaglu Libeskinda za metr kwadratowy trzeba zapłacić od 24 do 40 tys. zł za metr kwadratowy. Deweloper akcentuje przy tym, że w budynku za 3,7 mln zł można nabyć 132-metrowy bardzo luksusowy, wykończony na życzenie apartament.

Ceny apartamentów w Cosmopolitanie zaczynają się od 1,5 mln zł za apartament o powierzchni 54 metrów kwadratowych, a kończą na około 7,1 mln zł za mieszkanie o powierzchni prawie 200 metrów kwadratowych. Jest to cena brutto za apartamenty w całości wykończone zgodnie z życzeniami klienta i wyposażone.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zamieszkaj w chmurach - polskie wysokościowce z apartamentami