Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zastosowanie płyt mfp® na ścianach - jak je odpowiednio wykończyć?

Materiał prasowy

Ściany z płyt mfp® stanowią praktyczne rozwiązanie, szczególnie popularne w budownictwie szkieletowym, choć nie tylko tam. Jakie materiały i produkty nadają się do wykończenia powierzchni tych płyt? Czy można od razu malować płytę po jej zamontowaniu? Dowiedz się, jakie masz opcje.

Plyta mfp bejcowana
Plyta mfp bejcowana
Fot. Pfleiderer

Płyty budowlane mfp® są często używane w konstrukcjach szkieletowych i doskonale sprawdzają się także przy wykańczaniu poddaszy, gdzie lekki materiał na dodatkowe ściany wewnętrzne jest potrzebny. Płyta mfp®, oferowana przez firmę Pfleiderer, sama w sobie pełni funkcję izolacyjną, co pozwala na jej wykończenie po montażu według preferencji, bez konieczności dodatkowego ocieplania ścian. Czy jest trudna do wykończenia? Absolutnie nie! Istnieje wiele możliwości wykończenia płyt mfp®. Oto kilka z nich.

Zalety gładkiej powierzchni

Ściana z płyt budowlanych mfp® Pfleiderer ułatwia prace wykończeniowe. Dlaczego? Materiał ten charakteryzuje się równą i gładką powierzchnią. Nie ma potrzeby martwienia się o szpachlowanie czy wyrównywanie ściany, jak to bywa w przypadku ścian murowanych, które wymagają pokrycia tynkiem. Ponadto gładka powierzchnia z widocznymi wiórami prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Jeśli zależy nam na surowym stylu, możemy pozostawić płytę mfp® w stanie surowym, co jest idealne do wnętrz w stylu loftu lub industrialnym.

Co do pokrycia?

Ściany z płyt budowlanych mfp® Pfleiderer można pokryć różnymi materiałami, takimi jak laminat HPL, materiały ceramiczne czy płytki. Są one doskonale przystosowane do tego z uwagi na wysoką odporność na pęcznienie i zginanie. Solidne przymocowanie płyty i stosowanie elastycznych klejów wysokiej jakości gwarantuje, że na przykład płytki nie odłączą się od ściany wykonanej z płyty mfp®. Możliwe jest również otynkowanie ścian, zarówno gładko, jak i z użyciem dekoracyjnego tynku strukturalnego, a także zamontowanie modnych okładzin betonowych.

Co do malowania?

Płyta mfp® firmy Pfleiderer doskonale nadaje się do malowania. Możemy zastosować bejcę, aby uzyskać ciekawy kolor wiórów drewna widocznych na jej powierzchni. Alternatywnie, można ją polakierować lub zaolejować. Jeśli chcemy ukryć widoczne wióry, wystarczy użyć tradycyjnej farby akrylowej do wnętrz i pomalować ściany na wybrany kolor po wcześniejszym zastosowaniu odpowiedniego podkładu. Płyta budowlana mfp® Pfleiderer to trwały materiał, co oznacza, że montaż szafek czy zawieszenie obrazów na ścianie wykonanej z tych płyt gwarantuje stabilne i mocne mocowanie śrub oraz wkrętów.

Płyta mfp bejcowana
Płyta mfp bejcowana
Fot. Pfleiderer

Nadto, korzystne podejście firmy Pfleiderer do produkcji płyt budowlanych mfp® sprawia, że są one ekologiczne. Wykonane są z drewna pochodzącego z odpowiedzialnych źródeł, a częściowo z drewna recyklingowego. Wybierając płytę mfp® firmy Pfleiderer, możemy być pewni, że otaczamy się materiałem bezpiecznym dla zdrowia i przyjaznym dla środowiska, jednocześnie wpływając na redukcję emisji CO2 i ograniczenie ilości odpadów.

Więcej informacji na temat zalet płyt budowlanych mfp® znajdziesz tutaj>>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Zastosowanie płyt mfp® na ścianach - jak je odpowiednio wykończyć?